Přísná karanténa by se u tenistů v Austrálii mohla zmírnit, uvažují ve Victorii

Po krirtice tenistů trávící přísnou verzi karantény v australském Melbourne, při které během dvou týdnů nemohou ani jednou z hotelu a tudíž se tak nemohou připravovat na Australian Open, první grandslam letošní sezóny, vláda australského sátu Victoria nově uvažuje o tom, že by mohl tento typ přísné karantény za určitých okolností zmírnit. Tamní úřady tento svůj záměr oznámily se zveřejněním tří nových nakažených covidem-19 mezi účastníky nadcházejícího grandslamu.

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celkem přes 70 tenistů a tenistek se aktuálně nachází ve zmiňované přísné karanténě, ve které se ocitly po příletu do Melbourne kvůli tomu, že v rámci jejich letu byl někdo pozitivně testován na koronavirus. Mezi nimi se nacházejí i česká jména: Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Tomáš Machač. Dodejme, že těch pozitivně testovaných bylo po příletu do Melbourne celkem devět.

Na rozdíl od těch tenistů, kteří mají volnější dvoutýdenní karanténu nemohou na pět hodin každý den z hotelu ven, aby mohli trénovat a tak mnohzí z nich improvizují a připravují se přímo v hotelových pokojích. Premiér státu Victoria Daniel Andrews nyní připustil, že by se přísnější verze karantény u tenistů mohla zmírnit. "Pokud bylo například třicet lidí v letadle, kde byl zaznamenán jeden případ koronaviru, který už ale není považován za aktivní, pak by ti lidé mohli být z přísné karantény propuštěni," citovala slova premiéra Andrewse agentura AP.

Tyto úvahy ale narážejí na neoblomnost samotného šéfa Australian Open Craig Tiley. Ten už odmítl návrh některých tenistů, aby se letos první grandslam sezóny hrál na dva vítězné sety a ne na tři. "Jsme grandslam. Takže se držíme toho, že muži budou hrát na tři a ženy na dva vítězné," uvedl Tiley.

I on ale nicméně uznal, že rozdílná karanténní opatření pro tenisty a tenistky se mohou zdát nefér, když ti v přísnější karanténě nemohou trénovat. "Ano, z pohledu přípravy to není férové. Ale snažíme se dělat všechno, aby v rámci možností měli všichni stejné podmínky," řekl.

Kvůli těmto nastálým problémům se tento australský tenisový funkcionář sešel prostřednictvím videohovoru s 500 hráči, po kterém oznámil, že většina hráčů včetně bývalé světové jedničky Viktorie Azarenskové z Běloruska opatření proti šíření koronaviru podporuje. "Uvědomují si, že musí něco obětovat, aby mohli hrát o osmdesát milionů australských dolarů v odměnách," zakončil Tiley.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, finále: Krejčíková přepsala historii. Potřetí za sebou…

20.02.2021 13:35 Česká tenisová reprezentantka Barbora Krejčíková si poté, co v pátek s krajankou Kateřinou…

Problémy před Australian Open. Kvůli koronaviru byl přerušen turnaj v…

03.02.2021 18:54 Jen pár dní před očekávaným začátkem letošního ročníku Australian Open, prvního grandslamu sezóny,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama