Solidarita mezi tenisty. Největší hvězdy fondem pomohou slabším kolegům

V každém sportu se vedle profesionálů pohybují i amatéři a nejinak je tomu i v tenise. Každá ekonomická krize ale dopadá nejvíce právě na amatéry, kteří nemají rozhodně tolik finančních prostředků na přežití jako jejich slavnější kolegové, tedy profesionálové. A to v tenise ví, jak vidno, velká tenisová trojka ve složení Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer. Ti totiž společně chystají speciální fond na pomoc tenistům z nižších pater světového žebříčku, kam budou proudit peníze nejen od ostatních elitních tenistů, ale i od pořadatelů grandslamových turnajů a organizace ATP.

Novak Djoković, jeden z hlavních iniciátorů myšlenky speciálního fondu
doporučujeme

S nápadem tohoto speciálního fondu jako první přispěchal z oné trojice spoluzakladatelů Srb Novak Djokovič, aktuálně světová tenisová jednička, jež je zároveň i šéfem hráčské asociace. A to v době, kdy je tenisová sezóna přerušena kvůli pandemii koronaviru až do 13. července. "Jsme toho názoru, že se musíme semknout a těm hráčům pomoct. Mnozí z nich přemýšlejí o tom, že s profesionálním tenisem skončí, protože prostě finančně nepřežijí. Musíme se pokusit o ně o všechny postarat. Oni jsou základ tenisu a základ profesionálního sportu," cituje z Djokovičova dopisu adresovaný svým kolegům francouzský deník L´Equipe.

Ideální představa Djokoviče, Nadala a Federera je, aby se v jejich speciálním fondu nashromáždilo až čtyři miliony dolarů (v přepočtu 100 milionů korun). Z této celkové sumy by pak měl každý z tenistů nacházející se v žebříčku od 250. do 700. místa získat kolem 10 000 dolarů.

Podle předkladatelů návrhu by se na čtyřmilionovou sumu (v dolarech) měli složit hráči z první stovky světového žebříčku, stejně jako prvnídvacet hráčů ze čtyřhry. Každý z nich by měl přispět do fondu částkou v rozmezí od 5000 do 30 000 dolarů. To už samo o sobě by mělo dát dohromady milion a o zbývající tři by se měli postarat pořadatelé grandslamů (půl milionu dolarů od každého z nich) a organizace ATP (milion dolarů).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, finále: Krejčíková přepsala historii. Potřetí za sebou…

20.02.2021 13:35 Česká tenisová reprezentantka Barbora Krejčíková si poté, co v pátek s krajankou Kateřinou…

Problémy před Australian Open. Kvůli koronaviru byl přerušen turnaj v…

03.02.2021 18:54 Jen pár dní před očekávaným začátkem letošního ročníku Australian Open, prvního grandslamu sezóny,…

Australian Open letos bez Andyho Murrayho. Turnaj kvůli povinné karanténě…

22.01.2021 21:26 Letošní ročník Australian Open se bude muset obejít bez britského tenisty Andyho Murrayho. Ten…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama