Tenisový svaz má v rukávě záložní plán. Chce pořádat turnaje pro nejlepší Čechy

Stejně jako všechny další sporty, musel kvůli pandemii koronaviru i tenis svoji sezónu pozastavit. A i na profesionální tenisty dopadne současná krize po finanční stránce. Kvůli tomu, že se zastavil kolotoč tenisových turnajů, tak vedle toho, že tak tenisté přijdou o potřebnou herní praxi, přijdou pochopitelně i o výdělky. V době karantény dlouhou dobu nemohli čeští profesionální tenisté trénovat, teprve až začátkem minulého týdne vláda povolila venkovní individuální sportování a tím pádem otevření sportovních areálů. Protože se ale stále musejí při tom dodržovat všechna opatření proti šíření koronaviru, přichází Český tenisový svaz se záložním plánem, jež by měl podpořit profesionální tenisty.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejvyšší boss českého tenisu Ivo Kaderka právě tento záložní plán představil serveru Seznam Zprávy. „Máme připravený celý set sportovních událostí, které jsme připravili v této nešťastné době epidemie. Zatímco všechno stálo, my jsme se připravovali, abychom mohli začít hned den poté, co nás vláda pustí na hřiště trénovat nebo hrát soutěže. Vzhledem k tomu, že jsou zavřené hranice, jsme se snažili vymyslet systém soutěží, které by byly právě pro ty, kteří odcestovat do zahraničí nemohou, ale přesto potřebují hrát zápasy,“ vysvětluje k plánu na úvod Kaderka.

V plánu se počítá s tím, že až vláda otevře sportovistě pro soutěžní utkání, hned v první možný den by měl začít turnaj pro osm nejlepších mužů a žen v České republice. Zatímco tenistky budou absolvovat tento turnaj na tvrdém povrchu, muži ho odehrají na antuce. „Je to zároveň turnaj, kde nepočítáme s tím, že hráčům budeme vyplácet odměny, pouze nějaké startovné,“ upřesnil k tomu Kaderka s tím, že všechny svazem plánované turnaje by měly mít charitativní charakter.

Jak mužskou, tak i ženskou část tohoto turnaje by měl odvysílat sportovní kanál veřejnoprávní České televize, ovšem jak říká Ivo Kaderka, finanční ztráty v českém tenise by neměly hojit zrovna peníze z prodeje televizních práv. „Tyto turnaje nebereme jako byznys. Chceme divákům nabídnout živé zápasy a pomůžeme tím sobě i televizi, která nyní musí vysílat jen z archivu,“ vysvětluje Kaderka.

Záložní plán Českého tenisové svazu samozřejmě myslí i na české tenisty z nižších příček v rámci aktuálně zmražených světových žebříčků. Právě pro ty má být určený projekt s názvem "Be ready". „Pro mladší tenisty a tenistky máme připravený smíšený týmový turnaj s názvem Barvy pro budoucnost a naději. Budeme sestavovat 4 týmy z Čech a Moravy a ty se v několika týdnech proti sobě utkají. Mimo soutěže družstev máme připravené i nižší turnaje, které budou suplovat soutěže ITF Futures a Challenger. Za ty budeme i vyplácet odměny, jelikož níže postavení hráči se v současnosti nemají jak uživit,“ podotýká Kaderka.

Problémem pro řadu sportů je i ten fakt, že jsou v současnosti uzavřené hranice a to vzhledem k mezinárodním turnajům. Tenisový svaz by uvítal alespoň otevření společných hranic se Slovenskem, neboť jeho plán počítá i s alternativním česko-slovenským turnajem. „V případě, kdy se otevřou česko-slovenské hranice, plánujeme alternativu Davis Cupu a Fed Cupu ve všech věkových kategoriích,“ prozradil Kaderka.

Témata: tenis | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsem další na řadě já? ptá se po smrti černocha tenistka Gauffová

30.05.2020 20:26 Aktualizováno Americká tenisová hvězdička Coco Gauffová se emotivním videu připojila k protestům proti smrti…

Čeští tenisté v televizních přímých přenosech: turnaj na Spartě i charita

11.05.2020 16:30 Čeští sportovní fanoušci mají od poloviny března určitě lidově řečeno "absťák" z toho, že právě tak…

Tenisový grandslam French Open by se mohl odehrát bez diváků. Navzdory…

10.05.2020 13:37 Už dříve se rozhodlo o tom, že se druhý grandslamový turnaj tenisové sezóny 2020 odehraje místo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy