Vondroušová ukončila kariéru Kiki Bertensové. Nizozemskou tenistku šla utěšovat

Sportovní zápolení pod pěti kruhy vždy přinášelo několik příběhů a jeden takový byl zaznamenán po sobotním zápase 1. kola olympijského turnaje v Tokiu. Markéta Vondroušová v něm totiž vyřadila nizozemskou tenistku Kiki Bertensovou, které tak ukončila kariéru. A i když mohla mt česká hráčka po svém postupu radost, měla po zápase náladu smíšenou, neboť jí bylo své smutné soupeřky líto na tolik, že j šla po zápase obejmout a tak ji utěšit

Tenis, ilustrační fotografie

„Věděla jsem, že Kiki po turnaji končí a bylo to takové všelijaké. Bylo vidět, že je hodně nahecovaná. Nechtěla prohrát, chtěla vyhrát každý míč. A i když nemá tenhle rok úplně dobré výsledky, tak to byl fakt těžký zápas. Dobře podávala, bylo těžké něco uhrávat při jejím servisu. Navíc mě dostávala pod tlak při mém podání, ale zvládla jsem to dobře, hlavně kondičně," nechala se slyšet po zápase dvaadvacetiletá česká reprezentantka.

O tom, že to bude právě česká tenistka, která postoupí v turnaji dál, rozhodl až třetí rozhodující set. V něm nizozemská hráčka totiž nedokázala využít hned několik brejkbolů. „Myslím, že kdybych ten game prohrála, bylo by těžké její servis vzít. V té jediné hře, kdy jsem využila brejk já, mi pomohla svými chybami. Jinak jsme se tahaly fakt o každý míč," vyprávěla po utkání Vondroušová.

Protože už před olympijským turnajem v Tokiu oznámila Bertensové, že po něm svou kariéru ukončí, byl tak tedy její duel s Vondroušovoiu poslední a i když tak zápas skončil, rázem jí vytryskly slzy z očí. „Znám ji, je hrozně fajn. Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale na druhou stranu, když po takovém boji tak hrozně brečela, tak mi jí bylo strašně líto. Nedávno jsem si říkala, jaké to je takhle někomu ukončit kariéru. A že bych nechtěla, aby se mi to někdy stalo. A stalo se mi to hned teď. Je to trochu smutné, ale takový je sport," pokračovala česká tenistka, která předloni hrála finále French Open.

I hned po utkání si sice obě tenistky u stě jako vždy formálně setkaly, poté, co Bertensová okračovala v pláči i naa své lavičce, přišla k ní Vondroušová ještě jednou a objala jí. „Jak plakala, tak jsem ji chtěla obejmout už u sítě. Ale nevěděla jsem, jestli kvůli covidovým opatřením můžu. Když jsem ale viděla, jak brečí do ručníku, tak jsem za ní ještě šla. I když to asi nesmíme, tak snad nedostanu nějakou pokutu," uvedla k tomuto momentu s úsměvem sokolovská rodačka.

Během těchto dní panuje v Tokiu obrovské vedro a dusno, při duelu ale bylo na kurtu č.2 postupně více a více stínu a tudíž pak bylo klima příjemnější. „První set jsme hrály ve velkém horku, to bylo slunce na celém kurtu. Pak se začal posouvat stín a set a půl jsme hrály v něm. To bylo lepší. Ale vlhko je pořád hrozné a hrát v tom dusnu není lehké," řekla Vondroušová.

I proto pořadatelé během výměn stran ochlazují tenistky pomocí mobilních klimatizací. „Už jsem to zažila v New Yorku. Fouká z toho ledový vzduch, za tu minutu na lavičce je to docela příjemné. A spolu s ledovými ručníky to vážně pomáhá, v tom vedru potřebujeme zchladit," prozradila Češka.

Přes 1000 dnů ve vězení jako msta. Čína propustila dva Kanaďany, které…

25.09.2021 21:08 Dva kanadští občané, které Peking obvinil ze špionáže a zadržoval více než 1000 dní, byli…

Co se děje ve Facebooku? Uniklé dokumenty odhalily znepokojivé praktiky

25.09.2021 08:32 Společnost Facebook tento týden čelí řadě obvinění ohledně svého vnitřního fungování. Jejich…

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Olympijské vítězky z Tokia budou reprezentovat Česko na turaji Billie Jean…

21.09.2021 14:11 Petru Kvitovou sice v dresu české reprezentace tenisoví fanoušci v listopadu v Praze na turnaji…

V Ostravě se neukáže ani Plíšková, ani Krejčíková. Kvitová bude chybět až…

19.09.2021 19:52 Hned dvě české tenistky nacházející se aktuálně v elitní desítce v žebříčku WTA Karolína Plíšková a…

Související:

Právě se děje

reklama