Šlesigr získal první biatlonovou medaili nové sezony!

Östersund - První podnik Světového poháru dnes pokračoval ve švédském Östersundu individuálním závodem mužů na dvacet kilometrů. Z pětice českých borců jasně dominoval Michal Šlesingr, který má na kontě první medaili nové sezony - bronzovou. Jednoznačně triumfoval Nor Emil Hegle Svendsen.

371

Po devátém místu z mixované štafety získala Česká republika první medailové umístění v novém ročníku Světového poháru v biatlonu. Bronz vybojoval Michal Šlesingr.

Závod parádně rozjel Nor Emil Hegle Svendsen, který ani jednou nechyboval na střelnici a jasně zvítězil. České duo Michal Šlesingr a Ondřej Moravec se ale také drželo v popředí a po druhé střelbě byl prvně jmenovaný na třetím místě a Moravec byl sedmý.

Ve druhé půlce závodu sice Michal Šlesingr chyboval při střelbě, ale parádním běžeckým výkonem odrazil nápor veterána Ole Einara Bjørndalena a měl zaděláno na "bednu". Nicméně se do hry o medailové příčky zařadili ještě další biatlonisté.

Psali jsme:  

Výborný finiš předvedl poslední vítěz tohoto závodu Martin Fourcade z Francie a také Němec Erik Lesser. Jeho krajan Birnbacher pokazil střelbu, stejně jako reprezentační kolega Fourcada Maillet a tak bylo všechno jasné. Šlesingr si dojel pro první českou medaili nové sezony, která má bronzový nádech.

Za vítězným Svendsenem skončil Ukrajinec Semjonov. Ondřej Moravec nakonec doběhl dvanáctý, Ondřej Soukup byl až třiatřicátý, Tomáš Krupčík  dokončil 46. a Michal Krčmář osmdesátý.

Konečné výsledky individuálního závodu mužů na 20 km v biatlonu, Östersund:

1. Svendsen (NOR)
2. Semjonov (UKR) +1:17,6
3. Šlesingr (CZE) +2:08,3
4. Lesser (GER) +2:11,5
5. Lindström (SWE) +2:15,1
6. Björndalen (NOR) +2:16,1
7. Landertinger (AUT) +2:44,2
8. J. Bö (NOR) +2:51,3
9. S. Fourcade (FRA) +2:58,1
10. Fillon Maillet (FRA) +3:22,9
12. Moravec (CZE) +3:32,9
33. Soukup (CZE) +5:50,2
46. Krupčík (CZE) +7:11,7
80. Krčmář (CZE) +10:16,4

 

Související:

Právě se děje