Stíhací závod biatlonistů vyhrál Francouz Fourcade. Českým závodníkům se nedařilo

Östersund - V neděli byl na programu ve švédském Östersundu stíhací závod biatlonistů v rámci Světového poháru. Čechům se na rozdíl od včerejšího dne nedařilo, na prvních třei místa se neprobojovali. Trať dlouhou 12,5 kilometru nejlépe ze všech zvládl Francouz Martin Fourcade. Michal Šlesingr a Ondřej Moravec skončili i kvůli špatné střelbě na 19., respektive 20. místě. Další český reprezentant Tomáš Krupčík si dojel pro nejlepší umístění ve své kariéře. Skončil dvacátý první.

Biatlon - ilustrační foto

Fourcade se radoval z vítězství i přesto, že měl na kontě čtyři nepřesné střely. Na druhém místě se umístil ruský závodník Anton Šipulin. Tomu se na rozdíl od francouzského kolegy ve střelbě dařilo. Nepřesně mířil za celý závod pouze jednou. Z tak vysokého umístění se nakonec radoval i přesto, že měl manko, které činilo osmačtyřicet vteřin. Na bronzové příčce skončil celkově vedoucí mmuž Světového poháru Emil Hegle Svendsen. Ten v závěrečné fázi tohoto závodu dokázal předstihnout slovinského reprezentanta Jakova Faka, jenž ve včerejším závodě skončil na třetí pozici.

Francouzský biatlonista Martin Fourcade vystartoval do závodu s osmadvaceti vteřinovým náskokem na olympijského medailistu z ruské Soči Ondřeje Moravce. Ovšem první střelba v leže mu nevyšla úplně podle jeho představ, neboť se dvakrát přesně netrefil. To se nedá říct o Slovinci Fakovi, jenž střílel naprosto čistě. Stejným způsobem prošel první střeleckou položkou i Michal Šlesingr. Na druhé střelecké položce se opět dařilo slovinskému reprezentantovi. Tolik už se však nedařilo Šlesingrovi, který netrefil dva terče. I kvůli tomu se ocitl na osmé pozici v průběžném pořadí. Jednou se netrefil i Moravec, jenž po této položce uzavíral druhou desítku.

Pak přišla palba vestoje. V případě Šlesingra a Moravce vyústila v jedno trestné kolo a od té doby bylo jasné, že dnes tentokrát v konečném pořadí tak vysoko naše biatlonisty neuvidíme. Poslední střelecká položka byla ve znamení nejedné chyby a to hlavně kvůli točícímu se větru, který zrovna ve střelecké zóně řádil. Ze všeho nejlépe vyvázl Francouz Fourcade, jenž i po čtvrtém trestném okruhu obsadil první pozici. Co se týče českých reprezentantů Šlesingra a Moravce, tak ti na čtvrté střelecké položce dvakrát minuli a i proto oba závodníci museli jet celkem 750 metrů na víc. Za celý závod se do všech terčů trefil pouze jediný závodník.

Konečné pořadí stíhacího závodu  mužů na trati dlouhé 12,5 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 33:54,9 (4 tr. okruhy)
2. Šipulin (Rus.) -10,0 (1)
3. Svendsen (Nor.) -26,3 (2)
4. Fak (Slovin.) -26,7 (3)
5. Landertinger (Rak.) -26,8 (1)
6. Schempp -28,1 (1)
7. Birnbacher (oba Něm.) -31,6 (1)
8. Os (Nor.) -43,0 (1)
9. Béatrix (Fr.) -57,0 (2)
10. Björndalen (Nor.) -1:03,2 (3)

...

19. Šlesingr -1:52,5 (5)
20. Moravec -1:55,1 (5)
21. Krupčík -2:01,8 (1)
43. Krčmář (všichni ČR) -3:46,8 (4)

Průběžné pořadí Světového poháru:

1. Svendsen 144 b.
2. M. Fourcade 120
3. Šlesingr 113
4. Fak 108
5. Moravec 104
6. Björndalen 103

...

32. Krupčík 28
51. Soukup 8

Témata: Biatlon

Související:

Právě se děje