Úspěch Romana Koudelky! Vyhrál jednokolový závod v Lillehammeru a vede průběžné pořadí

Lillehammer - O tomto víkendu si připsal český skokan na lyžích Roman Koudelka na své konto velký úspěch. Ve finském Lillehammeru totiž vyhrál v neděli jednokolový závod a momentálně tak vede průběžné pořadí Světového poháru. Stalo se tak vůbec podruhé, že tento český skokan na lyžích vyhrál nějaký závod v rámci Světového poháru.

Roman Koudelka
doporučujeme

Pětadvacetiletý závodník Roman Koudelka musel před svým skokem ještě chvíli počkat, neboť zrovna řádil na můstku silný vítr. To však českého reprezentanta nikterak nevyvedlo z míry, protože následně skočil 140 metrů. Pak už mohli diváci sledovat jeho obrovskou radost.

Druhý byl po tomto jednokolovém závodě, který byl na čas kvůli větru přerušen, Slovinec Peter Prevc. Ten zaostával za českým skokanem o čtyři body. Na třetím místě pak skončil Rakušan Michael Hayböck.

Do celkového průběžného pořadí Světového poháru si tak Koudelka, jenž na úvod letošní sezóny zvítězil v závodě, který se konal v Klingenthalu, připsal po dnešku rovných 100 bodů a tak má celkově na svém kontě bodů 190. Na vedoucí pozici se tak posunul ze čtvrtého místa. Přeskočil tak švýcarského reprezentanta Simona Ammanna, ten dnes skončil na páté příčce. V dalším závodě SP tak bude skákat Roman Koudelka ve žlutém trikotu, který si obléká lídr soutěže.

Další čeští skokané skončili po tomto závodě takto: Jan Matura skončil na 19. místě, když skočil 139 metrů, Lukáš Hlava skončil na 36. místě a Antonín Hájek na pětačtyřicátém.