Češkám se v Hochfilzenu nedařilo, zvítězila Finka Mäkäräinenová

Hochfilzen - Druhý sprint žen v nové biatlonové sezoně přivítal rakouský Hochfilzen a pro české barvy se nejednalo o povedený závod. Střelecké nepřesnosti odsunuly Gabrielu Soukalovou a Veroniku Vítkovou až do třetí desítky závodnic. Jednoznačně triumfovala vedoucí žena pořadí Světového poháru Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Gabriela Soukalová, autor: Miceman
doporučujeme

Druhé místo z úvodního sprintu v Östersundu dnes obhajovala Veronika Vítková, která vyjela na trať doplněnou sněhem z nedalekého ledovce Grossglockner se startovním číslem 43. První místo ze Švédska se snažila udržet Norka Tyril Eckhoffová.

První střelecká položka se Vítkové ale nepovedla, dvakrát chybovala. Za nulu naopak úvodní střelbu zvládla Gabriela Soukalová a zařadila se na průběžné čtvrté místo.

Stojka se ale pětadvacetileté Češce nevydařila a ztratila kontakt s čelem závodu. Jednu ránu netrefila i její reprezentační kolegyně Vítková. Obě Češky sice předváděly povedený běžecký výkon, ale střelecké chyby je připravily o boj na čelních pozicích závodu.

Tam se pevně usadila Finka Kaisa Mäkäräinenová před Italkou Oberhoferovou a třetí Norkou Eckhoffovou. Takto také konečné pořadí na stupních vítězů skončilo. Veronika Vítková byla třicátá, Gabriela Soukalová o stupínek za ní.

Překvapením bylo 6. místo Vannesy Hinzové z Německa, pro kterou to byla nejlepší pozice v dosavadní kariéře Světového poháru. Eva Puskarčíková doběhla až sedmdesátá, Jitka Landová dokončila na 72. pozici.

Konečné výsledky individuálního závodu žen na 7,5 km v biatlonu, Hochfilzen:

1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 20:55,6 min
2. Karin Oberhoferová (ITA) +10,4 s
3. Tiril Eckohofová (NOR) +29,9 s
4. Olga Podčufarovová (RUS) +31,2 s
5. Franziska Hildebrandová (GER) + 36,9 s
6. Vanessa Hinzová (GER) +38,4 s
7. Fanny Welle-Stran Hornová (NOR) +40,7 s
8. Darja Domračevová (BLR) +42,1 s
9. Anais Bescondová (FRA) +46,7 s
10. Jekatěrina Glazyrinová (RUS) +51,3 s
...
30. Veronika Vítková (CZE) +1:31,0 min
31. Gabriela Soukalová (CZE) +1:31,7 min
...
74. Eva Puskarčíková (CZE) +3:00,5 min
75. Jitka Landová (CZE) +3:06,3 min
96. Lucie Charvátová (CZE) +4:18,6 min
...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama