Moravcovi to běželo, ale skončil až desátý. Biatlonový sprint opanoval Johannes Böe

Hochfilzen - Nevýrazný výkon českých biatlonistek napodobili ve spritnu také jejich mužští kolegové. Výjimkou byl pouze desátý Ondřej Moravec. Závod vyhrál Nor Johannes Böe.

371

Po sprintu žen, ve kterém triumfovala Finka Mäkäräinenová, byl rakouský Hochfilzen svědkem rychlostního závodu mužů na 10 kilometrů. Na start se postavil i druhý muž z Östersundu Ondřej Moravec, stejně jako jeho parťák Michal Šlesingr, který ve Švédsku doběhl čtvrtý.

První ze dvou střeleckých položek se pro třicetiletého Moravce vyvíjela dobře, ale poslední ranou minul a musel na trestné kolo. Jednou chyboval také Jaroslav Soukup, zatímco Michal Šlesingr byl bezchybný a zařadil se na konec první desítky. Vedoucím mužem závodu byl v té době Nor Johannes Böe.

Psali jsme:  

Druhá zastávka na střelnici se Moravcovi vydařila lépe - smetl všechny terče a do cíle dorazil na průběžném třetím místě za norským duem Böe - Svendsen. To Michal Šlesingr na stojce dvakrát netrefil a ztratil kontakt s čelem závodu.

Pro české barvy nakonec vybojoval desáté místo Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup byl 37., Michal Šlesingr skončil na třiačtyřicátém místě a Michal Krmář doběhl 56. Do nedělní stíhačky se bohužel neprobojoval devětasedmdesátý Tomáš Krupčík.

Vítězem se stal méně známý z bratů Böeových z Norska Johannes před dvojicí z Německa Schempp s Birnbacherem.

Související:

Právě se děje