Sáblíková zvítězila na třech kilometrech trati a vede Světový pohár

Heerenveen - Sáblíková ovládla závod v Nizozemí a vítězstvím nad svou největší konkurentkou potvrdila svou pozici lídra Světového poháru na dlouhé trati. Sáblíková jela skvěle a zajela další čas pod 4:05. Hůře, než za tento čas, ještě letos nejela.

Martina Sáblíková

Největším nebezpečím pro českou střelu Martinu Sáblíkovou byla domácí Ireen Wüstová, která v letošní sezóně zvládla vyhrát oba závody, do kterých se pustila a dnes měla mohutnou podporu domácího stadionu.

Jak si všichni fandové přáli, Martina a Ireen se setkaly ve finále a hala praskala ve švech. K vidění byl opravdu úžasný duel, na OH získala Martina zlato na třech tisících ve Vancoveru a Ireen získala stejný kov o čtyři roky později v Soči. Dnes se tak mělo ukázat, kdo se za poslední rok polepšil.

Češka se po startu finále znatelně hlídala, byla na třetím místě a bylo vidět, že se bojí, aby nepřestřelila. Zato Ireen se nehlídala a vyburcovaná publikem se hnala za vítězstvím.

S utíkajícím časem se ale náskok zmenšoval a Nizozemce docházel dech, zatímco Sáblíková nabírala stále rychlejší tempo. Ještě v posledních čtyřech stovkách byla Ireen ve vedení, ale pomyslnou pásku proťala první naše reprezentantka Matrina Sáblíková.

Tímto vítězstvím získala krásný padesátibodový náskok na druhou Wüstovou.

Výsledky rychlobruslařského závodu na 3000m v Heerenveenu (ženy):

POŘADÍ ZÁVODNICE ZEMĚ ČAS
1. Sáblíková ČR 4:02,84
2. Wüstová Niz 4:03,14
3. Achtereekteová Niz 4:05,95

Pořadí Světového poháru

POŘADÍ ZÁVODNICE BODY
1. Sáblíková 330
2. Wüstová 280
3. Pechsteinová 235

Související:

Právě se děje