Česká biatlonová štafeta má bronz! Vyhrály Němky

Hochfilzen - Další úspěch českého biatlonu je tady! Ženská štafeta dokázala na Světovém poháru v rakouském Hochfilzenu pro Českou republiku vybojovat třetí místo. A mohlo být ještě lépe, ale Veronika Vítková v závěrečném sprintu podlehla Bělorusce Domračevové. Vyhrálo Německo.

Gabriela Soukalová předává štafetu Jitce Landové na trati 4x6 km v Hochfilzenu.
doporučujeme

V olympijském složení - Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a finišmanka Veronika Vítková - vyběhlo české družstvo do štafety na 4x6 kilometrů v rakouském Hochfilzenu a vyběhlo dobře.

Na prvním úseku se dařilo Evě Puskarčíkové, která musela pouze jednou dobíjet a přestože jí Švédka zlomila hůl, Gabriele Soukalové předávala na sedmém místě se ztrátou pouhých jedenácti vteřin na vedoucí Itálii.

Soukalová tradičně předvedla vynikající běžecký výkon, ale střelecky to letos zatím není ono. První střelbu sice zvládla bez chyby, ale na druhé hned třikrát dobíjela. Přesto Soukalová Jitku Landovou vyslala do závodu na třetím místě. Průběžně vedlo Rusko.

Psali jsme:  

Čtyřiadvacetiletá česká biatlonistka svůj úsek zvládla s přehledem, sice musela třikrát dobíjet, ale předávala těsně čtvrtá. A pak přišel čas pro Veroniku Vítkovou, která na první střelbě jednou chybovala, ale díky zaváhání Rusky Glazyrinové odběhla na druhém místě za vedoucí Němkou Preussovou.

Německá závodnice už si zkušeně pohlídala první místo. Veronika Vítková sice v běžeckém souboji podlehla Darje Domračevové z Běloruska, ale třetí místo je dalším skvělým výsledkem českého biatlonu.

"Pořád jsme se pohybovali na špici, holky jely skvěle. Sprint nám sice nevyšel, ale štafeta byla výborná. Dneska to byl opravdu kolektivní výkon, musím pochválit všechny," řekl pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Konečné výsledky štafetového závodu žen na 4x6 km v biatlonu, Hochfilzen:

1. Německo
2. Bělorusko +21,1
3. Česká republika +22,2
4. Itálie +39,9
5. Norsko +46,3
6. Polsko +47,4
7. Ukrajina +59,8
8. Rusko + 1:03,9
9. Francie +1:37,4
10. Slovinsko +1:53,2
...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama