Čeští biatlonisté své kolegyně nenapodobili, doběhli sedmí

Hochfilzen - Světový pohár biatlonistů v rakouském Hochfilzenu dnes pokračoval závody štafet. Po třetím místu českých žen se čekalo, jak si povedou jejich mužští kolegové. Moravec a spol. ale po slabší střelbě skončili sedmí. Vyhrálo Rusko před Francií a Norskem.

371
doporučujeme

Po bronzovém úspěchu českých žen se v rakouském Hochfilzenu konala také mužská štafeta. Naše čtveřice ve složení Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Ondřej Moravec ale větší úspěch nepřidala, brala sedmé místo.

Úvod závodu se nesl v poklidném tempu, které rozbila až střelba. Nejlépe se vedlo Tobiasi Arwidsonovi ze Švédska. Šlesingr sice dvakrát dobíjel, ale čelo závodu nebylo daleko. Druhá zastávka na střelnici přinesla českému biatlonistovi jednu chybu a průběžné třinácté místo.

Vedoucím mužem na první předávce byl vítěz včerejšího sprintu Nor Johannes Böe, který předal Svendsenovi pěkný náskok. Jaroslav Soukup vyběhl jako devátý se ztrátou 37,4 sekundy a po čisté položce vleže se posunul na sedmé místo.

Psali jsme:  

Stojka se ale Soukupovi nepovedla a spadl až na desátou pozici, na které také předával štafetu Michalu Krčmářovi. S mírným náskokem vedla dvojice Norsko-Francie. Krčmářovi se ale ztrátu stáhnout nepovedlo, spíše naopak.

Ondřej Moravec už mohl na posledním úseku bojovat maximálně o šesté místo. Vedoucí pětice Rusko, Norsko, Francie, Rakousko a Německo disponovala velkým náskokem. Francie měla sice na Rusy ztrátu přes dvaadvacet vteřin, ale finišoval za ní fenomenální Martin Fourcade.

Zkušený Francouz ale nedokázal dohnat skvěle běžícího Rusa Šipulina, který dovedl svou zemi ke zlatu. Třetí skončilo Norsko a čtvrté Rakousko před dotírajícím Německem. Ondřej Moravec dokončil nakonec sedmý.

Konečné výsledky štafetového závodu mužů na 4x7,5 km v biatlonu, Hochfilzen:

1. Rusko
2. Francie +20,2
3. Norsko +27,9
4. Rakousko +30,5
5. Německo +31,4
6. Kanada +2:55,4
7. Česká republika +3:16,5
8. Itálie +3:30,8
9. Ukrajina +3:39,5
10. Slovinsko +3:57,1
...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama