Sprint biatlonistů ovládl Rus Šipulin, tři Češi v první dvacítce

Pokljuka - Po včerejším zlatém sprintu Gabriely Soukalové dnes na trať ve slovinské Pokljuce vyrazili také muži. Žádná medaile ale tentokrát nezacinkala, nejlépe skončil osmnáctý Ondřej Moravec. Triumfoval Rus Anton Šipulin.

371

Sprint třetího podniku Světového poháru biatlonistů dopadl pro české barvy mnohem lépe v ženské části, kterou vyhrála Gabriela Soukalová. Mezi muži skončil v závodě na deset kilometrů nejlépe osmnáctý Ondřej Moravec, kterého následovala dvojice Soukup-Šlesingr.

Vítězství z rakouského Hochfilzenu obhajoval Nor Johannes Böe, Ondřej Moravec minulý týden doběhl na desátém místě, ostatním našim závodníkům se vůbec nevedlo a dnes to také nebyla žádná sláva.

Psali jsme:  

Po první střelbě se ve Slovinsku dostal do vedení Rus Šipulin, kterého ale po chvíli sesadil ve skvělé formě závodící Johannes Böe. Ondřej Moravec na položce vleže jednou chyboval, zato jeho parťák Michal Šlesingr střílel čistě a šel na devátou příčku.

Na druhé střelbě si to oba Češi prohodili - Moravec měl čistou položku, Šlesingr jednou netrefil a musel na trestné kolo. Už bylo ale jasné, že ani jeden z českých reprezentantů se na stupně vítězů dnes nepodívá. Dokonce úplně bez chyby střílel Jaroslav Soukup, který se v konečném výsledku vměstnal na devatenácté místo mezi Moravce a Šlesingra.

Do čela závodu se nakonec vrátil Rus Šipulin, který bral zlato. Na stupních vítězů ho doplnili Rakušan Landertinger a Nor Svendsen. Další čestí biatlonisté byli ve čtvrté a páté desítce, jmenovitě Michal Krčmář 35. a Tomáš Krupčík 58.

Konečné výsledky individuálního závodu mužů ve sprintu na 10 km, Pokljuka:

1. Anton Šipulin (RUS) 16:11, 3
2. Dominik Landertinger (AUT) +11,9
3. Emil Hegle Svendsen (NOR) +24,1
4. Martin Fourcade (FRA) +29,9
5. Jevgenij Garaničev (RUS) +34,1
6. Simon Schempp (GER) +36,3
7. Tarjei Boe (NOR) +38,1
8. Quentin Fillon Maillet (FRA) +41,8
9. Maxim Cvetkov (RUS) +42,6
10. Thingnes Johannes Boe (NOR) +46,7
...
18. Ondřej Moravec (CZE) +56
19. Jaroslav Soukup (CZE) +1:02
20. Michal Šlesingr (CZE) +1:08
...
35. Michal Krčmář (CZE) +1:35
...
58. Tomáš Krupčík (CZE) +2:06
...

Související:

Právě se děje