Koudelka skončil ve Švýcarsku druhý a poskočil ve Světovém poháru na čtvrté místo

Engelberg - Český skokan na lyžích Roman Koudelka se opět ukázal na stupních vítězů a tentokrát jako druhý. Na prvního muže závodu Richarda Freitaga přitom ztrácel pouhých šest desetin bodu. Koudelka je nyní na čtvrté pozici v žebříčku Světového poháru.

371
doporučujeme

Koudelka přidal další medailové umístění a v letošní sezóně tak kromě dvou zlatých medailí má nyní i stříbro.

Dnešní povětrnostní podmínky skokanům opět příliš nenahrávaly a někteří závodníci si vlivem špatného větru silně pohoršili. Pořadatelé se ale nerozhodli závod pozastavit. Jediné co závodníkům umožňovalo najít si lepší čas pro skok, byly startovní posuny. I tak byli ale závodníci v prvním kole zklamáni, Jan Matura vlivem větru skočil pouhých 116,5 metru.

Na Koudelku tedy nečekalo, po týdenní pauze, zrovna pěkné uvítání. Český skokan si ale s podmínkami skvěle poradil a v prvním kole uletěl 128 metrů, což ho po započtení bodových bonusů dostalo na třetí místo.

Druhé kolo přineslo řadu mnohem delších skoků, pravděpodobně díky zklidnění povětrnostních podmínek. K vidění byly i skoky o sto čtyřiceti metrech. Pozadu nebyl ani Koudelka a uletěl nádherných 136,5 metrů, což mu stačilo na krásné druhé místo a jen o šest desetin bodu mu uteklo zlato.