Soukalová v závodě s hromadným startem bramborová, Vítková desátá

Pokljuka - Vůbec poprvé se v tomto ročníku Světového poháru biatlonistek jel závod s hromadným startem a české ženy vybojovaly dva skvělé výsledky. Gabriela Soukalová skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá, Veronika Vítková doběhla desátá.

Soukalová útočila na "bednu", v hromadném startu dojela čtvrtá.
doporučujeme

Do dnešního závodu s hromadným startem žen na 12,5 kilometru se kvalifikovalo pětadvacet nejlepších závodnic pořadí Světového poháru a dalších pět nejlepších biatlonistek z výsledků sprintu a stíhačky v Pokljuce. České barvy hájily Veronika Vítková a Gabriela Soukalová a obě zajely a zastřílely skvělý závod.

Start se našim biatlonistkám povedl. Veronika Vítková vytvořila vedoucí trojici s Běloruskou Domračevovou a Mäkäräinenovou z Finska. Na první střelnici obě Češky navíc odstřílely čistě a opustily ji jako třetí (Vítková) a šestá (Soukalová) žena průběžného pořadí.

Stále větší náskok si na vedoucí pozici tvořila Mäkäräinenová, které odpadla hrozba v podobě Domračevové. Běloruska se totiž po první střelbě srazila s jinou závodnicí a nabrala velkou ztrátu, nakonec byla nucena vzdát.

Psali jsme:  

Druhá zastávka na střelnici byla opět bez chyby pro vedoucí Finku, ale také pro Gabrielu Soukalovou. Její parťačka Vítková jednou chybovala a musela na trestné kolo.

Do hry o mety nejvyšší poslala české závodnice třetí střelba, během které obě smetly všechny terče. Soukalová byla rázem druhá za Francouzskou Bescondovou, protože Mäkäräinenová dvakrát chybovala. Veronika Vítková odjížděla na šesté pozici se ztrátou 25 vteřin.

A čtvrtá střelnice opět čistá pro Soukalovou, která bojovala o zlato! Jedna chyba druhé české biatlonistky ji poslala na konec první desítky. Zpět na čelo se vrátila nezastavitelná Finka Mäkäräinenová před Becondovou a  Naděždu Skardinovou z Běloruska - v tomto pořadí si závodnice také rozdělily cenné kovy.

Gabriela Soukalová nakonec brala nepopulární bramborou medaili, ale i to je vynikající výsledek. Veronika Vítková doběhla desátá.

Konečné výsledky individuálního závodu na 12,5 kilometru s hromadným startem žen, Pokljuka:

1. Kaisa MÄKÄRÄINENOVÁ (FIN) 34:18,8
2. Anais BESCONDOVÁ (FRA) +7,6
3. Naděžda SKARDINOVÁ (BLR) +15,8
4. Gabriela SOUKALOVÁ (CZE) +24,1
5. Valja SEMERENKOVÁ (UKR) +25,2
6. Dorothea WIEREROVÁ (ITA) +26,8
7. Franziska HILDEBRANDOVÁ (GER) +51,5
8. Franziska PREUSSOVÁ (GER) +55,8
9. Laura DAHLMEIEROVÁ (GER) +1:01,8
10. Veronika VÍTKOVÁ (CZE) +1:04,2
...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama