Moravec se probojoval do elitní desítky, v závodu s hromadným startem skončil sedmý

Pokljuka - Český biatlonista Ondřej Moravec se postaral o další krásné umístění českých biatlonistů na Světovém poháru, tentokrát předvedl bezchybnou střelbu ve stoje a zajel sedmý čas. Zlato vybojoval Anton Šipulin a podruhé za poslední tři dny tak stál na nejvyšší příčce bedny.

Ondřej Moravec nakonec skončil sedmý.
doporučujeme

Dnešní den je poslední závodní den, který se letos odehraje ve slovinské Pokljuce. Čeští biatlonisté se opět předvedli, a přestože na medaile nedosáhli, rozloučili se s Pokljukou ve velkém stylu. Předvedli totiž nádherný běh v závodě s hromadným startem.

Umístění Ondřeje mohlo dopadnout ještě o něco lépe, Moravec odjížděl z poslední střelby na šestém místě, ale bohužel jej stihl v závěrečné fázi předjet norský biatlonista Johannes Böe.

Moravcovi se u střelby nedá nic vytknout, ve stoje si vystřílel nádherné čisté konto, to ale bohužel neplatí u běhu. Co se čistého běhu týče, skončil Ondřej na třináctém místě. Na běžci je jistě znatelná únava, z předešlých výkonů a nedá se mu tak nic vyčítat, sedmé místo je konec konců nádherné.

Zlato si dnes odnesl Anton Šipulin a podruhé se tak postavil na nejvyšší příčku za poslední tři dny.

V cílové rovince se strhlo pěkné drama, Francouz Beatrix upadl a zkřížil cestu svému krajanovi Fourcadovi, který se nechal vyvézt z rovnováhy a ztratil cenný čas. Šance využil právě Šipulin a cílovou pásku proťal jako první.

Soutěž se nyní posune na další dějiště, kterým bude německý Oberhof. Držme tedy palce naši běžcům i nadále a doufejme, že příště se naši závodníci posunou opět o kousek dál.

POŘADÍ  ZÁVODNÍK  ZEMĚ  ČAS  TRESTY
1. Šipulin Rus 35:16,8     1  
2. Fourcade Fr -1,2     1  
3. Eder Rak -1,4     1
4. Lindström Švé -1,5     0
5. Béatrix Fra -4,8     1
6. T. Bö Nor -20,4     1
7. Moravec ČR -22,4     1
8. Fak Slovin -29,8     3
9. Smith Kan -30,4     2
10. Birnbacher Něm -34,7     2
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama