Senzace! Šárka Strachová dojela ve slalomu SP na bednu!

Küthai - Šárka Strachová je definitivně zpátky! Ve slalomu Světového poháru v tirolském Küthai skončila na druhém místě za Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Na stupně vítězů se vrátila po dlouhých čtyřech letech.

Šárka Záhrobská
doporučujeme

Šárka Strachová naposledy získala medaili ve Světovém poháru v Aspenu v roce 2009. Pak ještě korunovala skvělou sezonu olympijským bronzem z Vancouveru. Další léta se trápila a až v poslední sezoně opět zamířila mezi absolutní špičku. Snažení se podařilo, druhé místo ze slalomu v Küthai o tom svědčí.

"Tyhle momenty jsou jednoduše nádherné," citoval Strachovou server laola1.at. "Po stupních vítězů jsem hodně toužila, protože jsem to naposledy dokázala v roce 2009. Řídila jsem se pocitem, který mi říkal, že musím bojovat a to bylo správně," uvedla česká závodnice, která předloni překonala vážné zdravotní potíže. Po operaci nezhoubného nádoru na podvěsku mozkovém se k lyžování rychle vrátila.

Základ k úspěchu položila devětadvacetiletá Strachová v prvním kole, ve kterém skončila třetí za Shiffrinovou a vedoucí ženou Světového poháru Slovinkou Tinou Mazeovou. S číslem 13 zvládla výborně prostřední část trati, po které na druhém mezičase dokonce vedla. Nakonec se musela sklonit jen před dvěma soupeřkami.

Před čtvrtou Marie-Michele Gagnonovou z Kanady měla Strachová k dobru jen 25 setin. Prvních jedenáct lyžařek se vešlo do rozmezí jedné sekundy.

Druhé kolo stavěl rakouský trenér Strachové Klaus Mayrhofer. Bronzová olympijská medailistka jela agresivně a s velkým nasazením. Nevyvarovala se drobných chyb, v polovině svahu figurovala těsně na druhém místě, ale tentokrát zvládla dobře závěr a v cíli vedla o 12 setin před Švýcarkou Wendy Holdenerovou. V čele zůstala i po jízdě Mazeové, ale Shiffrinová ukázala své kvality a jasně vyhrála. Obhájkyně malého Křišťálového glóbu se dočkala prvního medailového umístění ve slalomu v sezoně a připsala si desáté vítězství ve své parádní disciplíně.

Strachová se v cíli nadšeně usmívala do kamer a k prvním gratulantům patřil její manžel Antonín, od kterého dostala velkou pusu. Při vyhlášení vypadala dojatě.

Konečné výsledky slalomu Světového poháru, Küthai:
1. Shiffrinová (USA) 1:43,39
2. STRACHOVÁ (ČR) +0,80
3. Holdenerová (Švýc.) +0,92
4. Hansdotterová (Švéd.) +1,04
5. Pietilä-Holmnerová (Švéd.) +1,11
6. Mazeová (Slovin.) +1,24
...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama