Severin Freund ovládl skoky na Kulmu, Koudelka bral desáté a Matura patnácté místo

Tauplitz - V proměnlivých povětrnostních podmínkách si dokázal německý skokan Severin Freund vybojovat první místo. Dobře letěl i Roman Koudelka, který doletěl na desáté místo a Jan Matura, jenž opanoval místo patnácté.

371

Vítěz dnešních skoků Freund je mimo jiné držitelem rekordu můstku na Kulmu, a že to zde umí, předvedl dnes znovu. Skočil neuvěřitelných 227,5 a 210 metrů a s velkým odstupem si zařídil první místo.

Desáté místo pro Koudelku sice bohužel znamená sestup z průběžného čtvrtého místa na páté místo, i tak je ale první desítka nádherná. Roman dnes předvedl skoky o 180,5 a 180 metrech.

Matura začal závod skvěle, v prvním skoku se předvedl se 184,5 metry a i pro něj svítila naděje na umístění v první desítce, což by bylo pro Maturu jistě splnění alespoň jednoho malého osobního cíle, zatím totiž skončil nejlépe sedmnáctý.

Ve druhém skoku už ale bohužel neletěl tak dobře a doplachtil pouze 165,5 metrů. Výsledné místo je nakonec patnácté, což je stále posunutí jeho nejlepších umístění ve Světovém poháru.

Průběžné pořadí Světového poháru ve skoku na lyžích:

POŘADÍ  ZÁVODNÍK  ZEMĚ  BODY 
1. Hayböck Rak 704
2. Kraft Rak 697
3. Prevc Slovi 634
4. Freund Něm 633
5. Koudelka ČR 602

Související:

Právě se děje