Koudelka si doletěl pro sedmé místo, vítězství bral Severin Freund

Trondheim - Světový pohár dnes opět pokročil a ve Finsku se nám po dvou dnech znovu představili skokani na lyžích. Český závodník Roman Koudelka doletěl na sedmé místo a připsal si tak do průběžného pořadí pár bodů k dobru. Vítězství bral Němec Severin Freund.

371

Koudelka neměl v posledních dvou závodech zrovna velké štestí. Vlastně předvedl dva nejhorší skoky v letošní sezóně a dnes se musel snažit, aby se historie neopakovala.

To se romanovi povedlo skvěle, nejprve skočil 126,5 metru a v druhém kole svůj první výkon ještě povytáhl na 128 metrů. Ve srovnání s vítezem dnešních skoků je ale stále co zlepšovat.

Němec Servin Freund si nepopiratelně zasloužil zlatou medaili, prvním skokem uletěl neuvěřitelných 135 metrů a na druhý pokus se dostal na neuvěřitelných 139 metrů. Výhra posunula Servina na vrchol průběžného pořadí.

Koudelka byl dnes jediný Čech, který se v druhém kole ukázal. Janda skončil dva body od postupu na třicátém čtvrtém místě a Matura s Hájkem obsadili pětatřicátou a šestatřicátou pozici.

Skoky na lyžích přicházejí o svého rekordmana. Schlierenzauer ukončil…

21.09.2021 12:01 Fanoušci skoků na lyžích už od příští sezóny Světového poháru v tomto zimním sportu, tedy od sezóny…