MS v biatlonu: Skvělý výsledek Krčmáře, s čistou střelbou na kontě dojel do cíle pátý. I z vytrvalostního závodu bral zlato Fourcade

Oslo - Pro biatlonového reprezentanta Michala Krčmáře to byl velmi vydařený závod. Čtvrteční vytrvalostní závod mužů, jenž se jel na dvacetikilometrové trati, zakončil tento závodník na výtečném pátém místě a byl to tak pro něj životní výsledek. Pro své již čtvrté zlato z tohoto světového šampionátu si dojel Francouz Martin Fourcade a to i přesto, že během závodu jednou na střelnici chyboval a byla mu tak připsána minuta navíc.

Biatlon, ilustrační fotografie

Čistou střelbu předvedl na všech položkách Michal Krčmář. Nepřidal však k tomu rychlý běh, potřebný k tomu, aby se dostal na medailové pozice. „Poprvé v kariéře se mi povedl čtyřpoložkový závod s nulou. Měl jsem z těch dvaceti kilometrů docela obavu, že to při mém současném běžeckém rozpoložení bude bolet, ale podržely mě lyže. Měl jsem tak výhodu oproti soupeřům, smekám před servisem. Pošetřil jsem díky tomu síly na střelbu a využil toho. Ještě to všechno vstřebávám, ale moc si páté příčky vážím," komentoval svůj výkon pro Českou televizi sám rodák z Vrchlabí. Tímto výsledkem si mimochodem zajistil účast na patnáctikilometrovém závodu s hromadným startem, který se koná v neděli.

Zatímco Krčmář příliš v běhu nezářil, v této části závodu byl naopak lepší jeho kolega Michal Šlesingr, jenž předvedl třetí nejlepší čas a byl tak na tom běžecky nejlépe z celé české čtveřice, ovšem jemu se pro změnu nevedlo střelecky. Celkově dvacátý třiatřicetiletý reprezentant se taktéž představí v nedělním závodě. „Třikrát po chybě, takže dohromady tři minuty navíc, to je opravdu moc. Hlavně na stojkách mě zlobily nohy, byl jsem takový rozevlátý. I když na trati dobré, takový zásek se už sjet nedal," říkal po závodě.

Pro čtvrtý triumf z letošního světového šampionátu si dojel suverénní Francouz Martin Fourcade, jenž se tak kromě těchto zlat může těšit i z jistého prvenství ve Světovém poháru. Zlato bral i poté, co jednou střelecky chyboval, stříbro putovalo po tomto závodě do Rakouska zásluhou Dominika Landertingera a bronz bral další rakouský reprezentant, tentokráte Simon Eder. Nepopulární bramborovou medaili musel skousnout domácí závodník Johannes Thignes Boe, pro nějž to tak bylo již třetí čtvrté místo na tomto šampionátu.

MS v biatlonu na Holmenkollenu:

Muži – 20 km:

1. M. Fourcade (Francie) 49:13,9 (1)
2. Landertinger (Rakousko) -5,1 (0)
3. Eder (Rakousko) -14,4 (0)
4. J. Boe (Norsko) -57,2 (1)
5. Krčmář (ČR) -1:16,4 (0)
6. Fak (Slovinsko) -1:40,4 (1)
7. Garaničev (Rusko) -2:04,6 (2)
8. Birnbacher (Německo) -2:11,9 (1)

...

20. Šlesingr (ČR) -3:11,0 (3)
23. Soukup (ČR) -3:28,7 (2)
35. Moravec (ČR) -4:19,5 (3)

Témata: Biatlon

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je šest mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 17:27 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 19:40 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

Související:

Právě se děje

reklama