Biatlonový seriál ve Slovinsku začal sprintem mužů. Krčmář skončil devátý, opět vyhrál Fourcade

Pokljuka - Michal Krčmář zopakoval umístění v první desítce ze stíhacího závodu v Östersundu a ve sprintu na 10 kilometrů si v Pokljuce dojel pro deváté místo. Další suverénní vítězství přidal do své sbírky Martin Fourcade.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Fourcade našel přemožitele pouze v jednom z letošních čtyř závodů. Dnešní sprint přitom výborně rozjel jeho velký konkurent v boji o křišťálový glóbus Johannes Thignes Bö. Fourcade na něj po druhé střelbě ztrácel půl vteřin, jenže Francouz si skvěle rozvrhl síly. Závěrečným třetím okruhem doslova prolétl a do cíle dorazil se čtrnáctivteřinovým náskokem. Norskou nadvládu na pódiu překazil Anton Šipulin, Emil Hegle Svendsen se musí spokojit se čtvrtou příčkou.

Slunečné počasí a klidné povětrnostní podmínky znamenaly jediné – na umístění do první desítky bude třeba čisté střelby. Trefit všech deset terčů se podařilo Michalovi Krčmářovi, a protože neztrácel ani v běhu, zaknihoval výborné deváté místo. Krčmář navázal na sedmou příčku ze stíhacího závodu v Östersundu a prozatím se ukazuje v nejlepší formě z českých reprezentantů.

Michal Šlesingr a Ondřej Moravec jednou minuli při střelbě, prvně jmenovaný dokonce až poslední desátou ranou. Rychlejší běh přinesl lepší pozici pro patnáctého Šlesingra, Moravce porazil o dvacet vteřin. Zbylí dva Češi se nevešli mezi bodovanou čtyřicítku, mrzet to bude hlavně Tomáš Krupčíka, který pálil bezchybně, ovšem běžecky výrazně zaostával.

Mužský program pokračuje sobotní stíhačkou od 11:45.

Světový pohár v biatlonu v Pokljuce

Muži - sprint na 10 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 23:11,7 (0 trestných kol), 2. J. T. Bö (Nor.) -13,7 (0), 3. Šipulin (Rus.) -15,1 (0), 4. Svendsen (Nor.) -20,9 (0), 5. Fillon Maillet (Fr.) -27,0 (0), 6. Schempp (Něm.) -29,5 (0), 7. Björndalen (Nor.) -31,4 (0), 8. Lesser (Něm.) -32,6 (0), 9. Krčmář (ČR) -36,1 (0), 10. Jelisejev (Rus.) -38,4 (1), ...15. Šlesingr -1:10,0 (1), 31. Moravec -1:30,4 (1), 50. Václavík -1:52,3 (2), 51. Krupčík (všichni ČR) -1:52,4 (0).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama