Fourcade vyhrál potřetí ve slovinské Pokljuce, zvládl i mužskou štafetu. Češi především díky Krčmářovi skončili pátí

Pokljuka - V neděli pokračoval ve slovinské Pokljuce druhý závod Světového poháru v biatlonu, v rámci nedělního programu se představují štafety a jako první vyjely na trať dlouhou 4x7,5 kilometrů ty mužské. Vítězným kvartetem se nakonec stalo to francouzské v čele s Martinem Fourcadem, jenž tak tedy potvrdil svou fazónu z posledních závodů a pomohl Francii triumfu i ve štafetě. Druzí skončili Rusové ve složení Cvetkov, Babikov, Jelisejev, Šipulin, třetí pak skončili Němci, kteří reprezentovali Lesser, Dorfer, Doll a Shempp. Česká čtyřka Šlesingr, Krupčík, Moravec a Krčmář se pak umístila předevšíšm díky výkonům posledních dvou jmenovaných na páté příčce.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie

Českému týmu se nedařilo příliš na střeleckých položkách, už Michal Šlesingr, jenž začínal závod za českou štafetu, musel na své první položce vleže jednou dobíjet a i proto tak odjížděl ze střelnice jako sedmý s osmivteřinou ztrátou na vedoucí pozici. Zanedlouho se ale dokázal tento český reprezentant posunout na průběžžné páté místo a na tehdy vedoucí Rusa Cvetkova pak ztrácel pouze tři sekundy. Ani ve střelbě vestoje se Šlesingr nedočkal nuly, neboť tam musel dobíjet hned dvakrát a tak tedy následně nebyl k vidění v první desítce, na kterou v té době ztrácel už 29 vteřin. V době, kdy ale předával štafetu Tomáši Krupčíkovi, firugovalo Česko na osmé příčce s dvacetivteřinovou ztrátou.

Ani druhý český reprezentant se nedočkal čisté střelby. Vleže ho nejprve potkalo jedno dobíjení a to byl důsledek navýšení jeho ztráty a zároveň klesl na deváté místo. Po celkově čtvrté střelbě v závodě se z vedoucího postavení mohl pyšnit Francouz Quentin Fillon Maille, přičemž v patách mu pak byl Ukrajinec Sergej Semjonov. I vleže musel Krupčík jednou dobíjet a na čelo závodu tak tedy ztrácel více než minutu.

Přestože ani Ondřej Moravec nezačal ve třetí fázi štafetového závodu ve střelbě nejlépe, neboť vleže taktéž jednou minul a musel tak tuto střelu opravovat, ovšem jeho stojka už byla o hodně lepší a české kvarteto se tak dočkalo své první čisté položky v tomto závodě. I proto tak na předávce byli Češi šestí, přičemž se jim podařilo stáhnout ztrátu na první místo na 46 vteřin.

Ve finišující fázi závodu se pak za Francii představil nikdo menší než Martin Fourcade, jenž potvrdil svou fazónu jak na trati, tak i na střeleckých položkách posledních dní a celkem v poohodě si dojel pro další vítězství. Tentokrát tedy pomohl k triumfu francouzské štafety ve slovinské Pokljuce. Dreuhé místo pak zařídil pro Rusko Anton Šipulin. Finišman české reprezentace Michal Krčmář pak zaznamenal na obou položkách jako jediný z českých biatlonistů během tohoto závodu čistou střelbu a navázal tak tedy na svou střeleckou formu z posledních závodů. Navíc se mu i díky tomu podařilo dorazit do cíle na konečné páté místo.

16. Rumunsko +7:09,0 (2+10)
17. Finsko, 18. Litva, 19. Japonsko, 20. Polsko, 21. Lotyšsko, 22. Bělorusko vš. +1 kolo Švédsko, Korea – diskvalifikace

Témata: Biatlon
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

06.12.2018 14:01 Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat…

Rodina slavných lyžařů se rozroste. Raich a Schildová budou mít třetí dítě

22.11.2018 09:15 Rakouské lyžařské hvězdy Benjamin a Marlies Raichovi se těší na svého třetího potomka. Olympijští…