Biatlonoví fanoušci odpočítávají hodiny. Světový pohár se vrací do Nového Města na Moravě

Nové Město na Moravě - Světový pohár v biatlonu zavítá po roční odmlce do Nového města na Moravě, od čtvrtka do neděle se ženy a muži představí v individuálních závodech. Pořadatelé předpovídají bouřlivou atmosféru s návštěvou kolem 120 000 diváků.

Přidejte svůj názor

SP v biatlonu, Nové Město na Moravě 2015
doporučujeme

Po švédském Östersundu a slovinské Pokljuce se SP přesouvá do české Vysočiny. Na rozdíl od prvních dvou dílů bude závodníky povzbuzovat daleko hojnější divácká kulisou. Na stadion, kde je položena střelnice, se vejde až 20 000 lidí a dalších 10 000 nadšenců se vměstná podél trati. Momentálně je téměř vyprodáno na víkendový program, kolem tři tisíce vstupenek zbývá na čtvrtek i na pátek. Z velké části se jedná o lístky právě do prostoru kolem tratí.

Optimistické prognózy odhadují, že by Vysočina Arénu celkem mohlo navštívit přes 120 000 fanoušků. Tím by se vyslal jasný signál exekutivě Mezinárodní biatlonové unie IBU, která Novému Městu musí odsouhlasit další organizaci SP v letech 2018, 2020 a 2021.

Před týdnem v Pokljuce potvrdili role favoritů letošní suveréni. Laura Dahlmeierová mezi ženami a Martin Fourcade mezi muži ovládli oba individuální závody a také pomohli svým reprezentacím k triumfu ve štafetách. V Novém Městě se jedou tři individuální závody, jsou Dahlmeierová a Fourcade schopni zvítězit ve všech? Taková možnost tu vždy bude, ovšem minimálně startovní pole biatlonistek čítá několik jmen aspirujících na zlato.

Mezi ně se dozajista řadí Gabriela Koukalová, která v průběžném pořadí okupuje pátou příčku. Na ní se klesla z druhého místa po zastávce v Pokljuce, pod propadem se nejvíce podepsala nepovedená stíhačka. V ní si naopak vyjela životní úspěch Eva Puskarčíková, z osmé startovní pozice se posunula k bronzu. "Věřím, že fanoušky nezklamu. Asi budou očekávat, že navážu na své dosavadní výsledky. Každá pozice do 15. místa pro mě bude pořád parádní úspěch," prozradila Pukarčíková pro web Českého svazu biatlonu. 

Odrazit k lepším zítřkům se hodlá Veronika Vítková, zatím nedokáže najít klid na střelnici, a proto ji míjejí umístění kolem elitní desítky, na něž byla zvyklá. Na střelecký výbuch z minulého týdne hodlá zapomenout Lucie Charvátová.

Ženskou nominaci překvapivě doplnila devatenáctiletá Markéta Davidová. Talentovaná juniorka ukazuje dobrou formu na závodech druhé kategorie v IBU Cupu. V úvodním kole dokonce vyhrála a v průběžném pořadí se drží na bronzové pozici. Šéftrenér Ondřej Rybář chce Davidové dopřát cenné zkušenosti, jak pravil pro stránky svazu: "Od Markéty vůbec nic nečekáme, nebude svázána žádným tlakem. Bude mít pouze příležitost si vyzkoušet, jak vypadá velký biatlon." Šesté nominační místo zůstane u českých reprezentantek nevyužité, Jessica Jislová se připojí k B týmu.

Rovněž v mužské nominaci se objevilo jedno neočekávané jméno. Že v Novém Městě dostane šanci zkušený Ondřej Soukup, bylo v plánu, ale povolání Lukáše Kristejna zaskočilo i samotného závodníka. Kristejn, nejlepší z Čechů v IBU Cupu, a Soukup nahradili Tomáše Krupčíka a Adama Václavíka.

V mužském startovním poli čeští příznivci směřují své naděje k trojici Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Do velmi slušné fazóny se dostal zejména Michal Krčmář, při posledních třech startech se pokaždé vměstnal do nejlepší desítky. Atakovat podobné umístění by mělo být cílem na domácí půdě u všech třech zmíněných.

Program 3. dílu Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Čtvrtek 15. 12. 17:30 Sprint mužů
Pátek 16. 12. 17:30 Sprint žen
Sobota 17. 12. 15:00 Stíhací závod mužů
Sobota 17. 12. 17:40 Stíhací závod žen
Neděle 18. 12. 11:45 Hromadný závod mužů
Neděle 18. 12. 14:15 Hromadný závod žen

Vše vysílá ČT Sport.

Průběžné pořadí SP žen (po 5 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová (Něm.) 277, 2. Mäkäräinenová (Fin.) 208, 3. Braisazová 189, 4. Dorinová Habertová (obě Fr.) 185, 5. Koukalová (ČR) 183, ...7. Puskarčíková 168, 18. Vítková 98, 30. Charvátová (všechny ČR) 52.

Průběžné pořadí SP mužů (po 5 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 288, 2. J. T. Bö (Nor.) 193, 3. Šipulin 173, 4. Cvetkov (oba Rus.) 166, 5. Björndalen (Nor.) 166, ...17. Šlesingr 107, 18. Krčmář 102, 21. Moravec 90, 64. Krupčík (všichni ČR) 3.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama