Fourcade ovládl mužskou stíhačku. Zlomená puška zhatila Moravcovi šance na slušné umístění, Češi přesto mají zastoupení v první desítce

Nové Město na Moravě - I v sobotu pokračuje v novoměstské Vysočina Areně Světový pohár v biatlonu a právě o tomto dni jsou na programu stíhací závody a to jak mužské, tak ženské. Jako první se představili muži, kteří tedy absolvovali trať dlouhou 12,5 kilometru. Před tímto závodem měl nejlepší startovní pozici z českých reprezentantů díky umístění ve čtvrtečním sprintu Ondřej Moravec, jenž tedy vjel do sobotní stíhačky jako osmý. Ten tedy začínal se sedmadvacetivteřinovou ztrátou na prvního Francouze Martina Fourcadea a veřejnost tak čekala, že to bude právě Moravec, kdo se postará v tomto stíhacím závodě o umístění v nejlepší desítce, ne-li pak o první pódiové umístění pro Česko v Novém Městě na Moravě. Jenže právě Moravce potkal během závodu pád, kvůli němuž si zlomil svou pažbu a to byl důvod, proč pro tohoto rodáka z Ústí nad Orlicí závod prakticky skončil. Nejlepším Čechem tak byl nakonec Michal Krčmář, který dojel do cíle desátý. Z jasného vítězství se radoval suverénní Martin Fourcade, druhý pak skončil Rus Anton Šipulin.

Přidejte svůj názor

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec tak po tom zmiňovaném nešťastném pádu ve druhém běžeckém kole pouze dokončil kvůli fanouškům, které ho hnali i přes jeho nezdar v závodě. S náhrádní malorážkou se pak očividně na střelnici trápil a ani se mu na druhé položce vleže ani jednou netrefil a musel tak kvůli tomu jet hned na pět trestných kol. "Oproti klukům potřebuje hodně cvaků. Grupeto bylo dobré, ale potřeboval ještě docvakat. Bohužel závod pro něj skončil," říkal po závodě sklesle šéftrenér Ondřej Rybář. Nakonec se Moravec umístil na padesáté příčce a to i zamohutného povzbuzování ze strany publika: "Ondra, Ondra, Ondra!".Tyto emoce vnímal pochopitelně i Rybář: "To jsou emoce, na které člověk nezapomíná."

O nejlepší umístění pro české barvy se v tomto závodě tak postaral Michal Krčmář, jenž sice do této stíhačky vjel díky svému umístění ve čtvrtečním sprintu jako osmadvacátý, přesto nakonec skončil na slušném desátém místě. "Jsem rozpačitý. Bylo to bláznivé na ledu. Kopali jsme si do holí, někdo padal. S výsledkem jsem ale maximálně spokojený," okomentoval svůj výkon Krčmář.

Na devatenácté pozici pak o desetinu sekundy před Jaroslavem Soukupem skončil Michal Šlesingr a to i proto, že právě Soukup minul poslední terč na poslední položce. A co víc ľesing vyjel do této stíhačky až čtyřiačtyřicátý. "Michal Šlesingr zajel velice pěkný závod. Škoda dvou velice těsných ran. Má obrovskou formu, ale vždycky udělá o chybu víc, než by měl," řekl k výkonu Šlesingra kouč Michal Málek, jenž podotkl, že Šlesingrův čas na trati byl dokonce třetí nejlepší. Na dvacátém místě pak tedy skončil Soukup a to především kvůli jednomu trestnému okruhu v závěru. "Našel ve střelbě svůj klid," řekl Málek.

O vedoucí pozici se během závodu přetahovali Francouz Martin Fourcade a Rus Anton Šipulin a právě tento souboj se rozhodl až při posledních dvou střeleckých položkách. Po té úplně závěrečné stojce už bylo jasné, že si své další vítězství připíše na své konto reprezentant země galského kohouta, jenž se po čisté poslední střelecké oložce stačil zaradovat společně s publikem a cestou do cíle si závod vyloženě užíval, když si s českými diváky podél trati poplácával.

O třetí místo bojovali Fillon-Mailet z Francie a Němec Schempp a tento souboj rozhodla až cílová rovinka. Na třetím místě tedy nakonec skončil prvně jmenovaný francouzský reprezentant a to s odstupem 38,3 sekundy na svého úspěšnějšího krajana.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 32:53,6 (1 trest. okruh)
2. Šipulin (Rus.) -30,2 (2)
3. Fillon-Maillet (Fr.) -38,3 (0)
4. Schempp (Něm.) -38,4 (0)
5. J.T. Bö (Nor.) -1:02,7 (3)
6. Roesch (Belg.) -1:03,6 (0)
7. Rastorgujevs (Lot.) -1:03,8 (2)
8. Beatrix (Fr.) -1:20,9 (1)
9. Bailey (USA) -1:22,1 (2)
10. Krčmář -1:27,3 (1)

...

19. Šlesingr (ČR) -1:54,8 (2)
20. Soukup (ČR) -1:54,9 (1)
50. Moravec (ČR) -5:07,4 (6)

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů):

1. M. Fourcade 408
2. Šipulin 281
3. J.T. Bö 276
4. Cvetkov (Rus.) 222
5. Björndalen 222

...

13. Krčmář 146
19. Šlesingr 129
21. Moravec 124
42. Soukup 43
69. Krupčík (ČR) 3

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český biatlon se zase konečně může radovat. Ve štafetě v Oberhofu Češky…

13.01.2019 13:36 Oberhof - Byl to štafetový závod plný příběhů a zvratů. Na samém jeho začátku kvůli zlomené pažbě…

Sáblíková na vícebojařském ME získala stříbro!

12.01.2019 16:22 Collalbo - Český sport se o tomto víkendu může radovat z dalšího skvělého úspěchu. Postarala se o…

Turné ovládl Kobajaši. Koudelka v Bischofshofenu skončil šestý!

06.01.2019 20:13 Bischofshofen - Dlouhý den v neděli zažili skokané na lyžích. Protože se v sobotu kvůli silnému…

Stále lepšící se Koudelka skončil v Ga-Pa čtvrtý. Vyhrál opět Rjoju…

01.01.2019 16:35 Garmisch-Partenkirchen - Novoroční závod v německém Garmisch-Partenkirchenu v rámci Turné čtyř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama