Francouzka Chevalierová si poprvé vychutnala triumf. Koukalová skončila na osmém místě

Nové Město na Moravě - Po mužské stíhačce se ve Vysočině Areně jela v rámci Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě i ta ženská. A ani v tomto závodě se pódiového umístění v této české destinaci tuzemští fanoušci nedočkali. Kdo se ho ale dočkal, tak to byla Francouzka Anais Chevalierová, která navázala na páteční sprint, kde skončila druhá a ve stíhačce si toto umístěn ještě vylepšila, neboť si dojela pro své vůbec pvní vítězství v rámci Světového poháru a na Nové Město na Moravě tak bude rozhodně ráda vzpomínat. Na druhém místě dojela Italka Wiererová a třetí pak skončila Ruska Akimovová. Nejlepší českou závodnicí byla Gabriela Koukalová, která i kvůli třem chybám na střelnici skončila na osmé pozici.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie

Svižný start ve stíhacím závodě zažila Ruska Akimovová, která do této stíhačka vyjela z první pozice vzhledem k tomu, že to právě ona, která vyhrála páteční sprint. Jen s nepatrnou ztrátou pak za ní jely Francouzka Chevalierová a Američanka Dunkleeová. Až po těchto jménech se objevilo jméno Laury Dahlmeierové, od které se čekalo, že by snad mohla promluvit do vedoucích pozic. Přišla ovšem na řadu první střelba vleže a právě po ní se začalo průběžné pořadí závodnic měnit. Na první místo se dostala Dunkleeová, následovaly ji Wiererová s Dahlmeierovou. Co se týče českých závodnic, tak jak Gabriela Koukalová, tak i Veronika Vítková s Evou Puskarčíkovou jednou chybovaly.

Česká biatlonová královna se postupem závodu snažila svou ztrátu zmírnit a podařilo se jí to díky následující čisté střelbě, kterou pak zaznamenala i její kolegyně Vítková. Po druhé střelecké položce vleže se do čela závodu dostala Dahlmeierová, Chevalierová byla na druhém místě, na třetí pozici se pak objevila Němka Preussová. Puskarčíková jako jediná z českých reprezentantek na této druhé položce minula a to jednou. I proto se poté nacházela na 29. místě.

Před třetí střeleckou položkou, která už se střílela vestoje, jela Koukalová společně s Finkou Mäkäräinenovou, ovšem třetí střelbu zvládla Češka hůře než Finka, neboť nedokázala vybílit poslední terč a objevla se tak poté na desáté pozici. Na jedenáctém pak tehdy byla k vidění Vítková. Puskarčíková se pak nacházela na 23. místě. Na třetí položce se nejvíce dařilo Francouzce Chevalierové, která jela svůj životní závod, a poté, co ani jednou neminula, dostala se opět na vedoucí pozici. To její sokyně Dahlmeierová musela hned na dvě trestná kola. Devět sekund na Chevalierovou pak ztrácela Ruska Akimovová pronásledovaná Italkou Wiererovou.

Protože i na poslední střelecké položce minula Koukalová jeden terč, ztratila tak šanci se přiblížit k vedoucím pozicím. Vítková se taktéž jednou netrefila na této položce, přesto si obě tyto české závodnice polepšili, když Koukalová nakonec skončila osmá a Vítková dvanáctá. Jediná Puskarčíková si pohoršila, když do cíle dojela šestadvacátá.

Svůj historicky první triumf v rámci Světového poháru si tak v klidu mohla vychutnat Francouzka Chevalierová, druhá skončila Wiererová se ztrátou 9,5 sekundy na vítězku. Třetí pak dojela Ruska Akimovová.

Své osmé místo po závodě okomentovala sama Koukalová. "Snažila jsem se jet takticky, dívala jsem se kam zabočí, protože vím, že ty finiše nemá nejlepší,"  připomněla Koukalová svůj finiš, ve kterém o osmou příčku bojovala s Norkou Eckhoffovou. "Gábina předvedla kvalitní výkon jako všechny holky, ale ty jedničky je stály lepší umístění. Dneska se víc soustředila, líp se s tím sžila. Byly to těsné rány, ale jsou vedle," řekl trenér Zdeněk Vítek. A sama závodnice se ke svým třem chybám na střelnici také vyjádřila. "Za tři je moc. To je ještě zázrak, že jsem pořád od desítky. Chce to střílet líp. Zatím jsem se v Novém Městě nenašla. Běželo se mi včera mnohem líp než dneska. Přesto ale běžecký výkon nebyl tak špatný."

Chyby zaznamenala i Vítková, jež si také v pořadí polepšila. "Chyb je škoda, rány vleže jsem si vědoma. Byla to zbytečná rána na pět hodin. Čtvrtá položka byla hodně náročná, musela jsem rány odkládat. Jsem ráda, že to bylo jen jedno trestné kolo," řekla. Jedinou Češkou, která si nepolepšila, byla Puskarčíková, která byla v běžecké části závodu až 35. nejrychlejší. "Tři chyby jsou docela dost. Jsem ale ráda, že to takhle dopadlo, mohlo být i hůř," říkala s úsměvem.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Chevalierová (Fr.) 30:38,1 (1 tr. okruh)
2. Wiererová (It.) -9,5 (2)
3. Akimovová (Rus.) -19,4 (1)
4. Dunkleeová (USA) -28,0 (2)
5. Dorinová Habertová (Fr.) -43,8 (3)
6. Preussová (Něm.) -48,9 (2)
7. Dahlmeierová (Něm.) -57,0 (3)
8. Koukalová (ČR) -59,8 (3)
9. Eckhoffová (Nor.) -59,8 (4)
10. Hildebrandová (Něm.) -1:04,1 (1)

...

12. Vítková (ČR) -1:23,4 (2)
26. Puskarčíková (ČR) -2:18,1 (3)

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů):

1. Dahlmeierová 356
2. Mäkäräinenová (Fin.) 278
3. Dorinová Habertová 255
4. Braisazová (Fr.) 246
5. Koukalová 245
6. Hauserová (Rak.) 215

...

8. Puskarčíková 203
14. Vítková 152
39. Charvátová (ČR) 52

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecká si v Pchjongčchangu po zlatu dojela i pro bronz

17.02.2019 08:56 Pchjongčchang - V jihokorejském Pchjongčchangu se po sobotním paralelním obřím slalomu, ve kterém…

Trať v Pchjongčchangu jí svědčí. Ledecká tam po olympiádě vyhrála i…

16.02.2019 09:49 Pchjongčchang - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká se o tomto víkendu vrátila na místo činu, do…

Závody Jizerské 50 hlásí rekordní účast, byla nejvyšší za 40 let

10.02.2019 18:04 Aktualizováno Účast na letošních závodech Jizerské padesátky byla nejvyšší od roku 1978, kdy se jí zúčastnilo asi…

Extrémní závod na Lipně: Maratonci se bořili do sněhu i ledu

09.02.2019 19:14 Bořící se led a mokrý sníh museli dnes překonat účastníci extrémního závodu Lipno Ice Marathon.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama