Bobisté se skeletonisty už vědí. Jejich MS se místo v Soči uskuteční v německém Königsee

Lausanne - Bobisté a skeletonisté jen pár dní nevěděli, kam odcestují příští rok na svůj světový šampionát. Ten se měl totiž původně konat v ruském Soči, ovšem kvůli nedávno zveřejněným skutečnostem ve zprávě ze strany Světové antidopingové agentury WADA, respektive její vyšetřovací komise vedené kanadským právníkem Richardem McLarenem, se mezinárodní federace IBSF minulý týden rozhodl k odebrání pořadatelství tohoto světového šampionátu této ruské destinaci. Připomeňme, že zmiňovaná zpráva WADA poukazuje na státem podporovaný doping v Rusku.

Přidejte svůj názor

Ruská vlajka

Nově se tak světový šampionát neuspořádá v dějišti poslední zimní olympiády, tedy v Soči, ale v německém Königsee nacházející se v Bavorsku. Právě vzhledem k dopingové kauze v ruském sportu se jako první rozhodli bojkotovat světový šampionát v Soči Lotyši a stejným způsobem je chtěly následovat i další reprezentace.

Kromě německého Königsee se mohlo mistrovství světa přestěhovat nejen do Lake Placed či Park City v USA, ale i do Whistleru v Kanadě nebo také do Svatého Mořice. Do Bavorska se tak šampionát v těchto sportovních disciplínách uskuteční již popáté v historii, neboť se už zde bobisté a skeletonisté z celého světa představili v letech 1979, 1986, 2004 a 2011. Na závěr dodejme, že samotný šampionát se bude konat mezi 13. a 26. únorem.

Témata: Rusko | doping | sport
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

06.12.2018 14:01 Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat…

Rodina slavných lyžařů se rozroste. Raich a Schildová budou mít třetí dítě

22.11.2018 09:15 Rakouské lyžařské hvězdy Benjamin a Marlies Raichovi se těší na svého třetího potomka. Olympijští…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama