Biatlonového suveréna chtějí zabít. Kvůli vyjádření o dopingu v Rusku

Praha - Během víkendového biatlonového svátku v Novém Městě na Moravě, kde se uskutečnil další díl letošního ročníku Světového poháru v tomto zimním sportu, se zveřejnila zpráva o tom, že současná obří dopingová kauza v Rusku se týká i zhruba třicítky ruských biatlonistů. Biatlonový suverén posledních sezón Francouz Martin Fourcade, jenž kraloval i o posledním víkendu na Vysočině, totiž kritizoval počínání vedení biatlonového svazu ve věci ruského dopingu a mluvil tak o možném bojkotu březnového Světového poháru v ruské Ťumeni. A právě tímto svým vyjádřením si vytvořil hned několik nepřátel, kteří mu dokonce hrozí i smrtí. „Někdo mě chce zabít. Je to tak, jak říkám," řekl Fourcade norské televizi NRK.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon
doporučujeme

Že se ve zprávě vyšetřovací komise Světové antiopingové agentury WADA, kterou vede kanadský právník Richard McLaren, nachází i jména hned 31 ruských biatlonistů, kteří jsou podezřelí z toho, že jsou taktéž součástí obrovské kauzy týkající se státem podporovaného dopingu v Rusku, potvrdila jak biatlonová federace IBU, tak i organizace zastřešující všechny lyžařské sporty FIS. "Pokud unie nemá k vyřešení problémů dostatek odvahy, musí být aktivní sami sportovci," řekl v pátek Fourcade, jenž tak upozornil na to, že je k celé této záležitosti s ruským dopingem biatlonová federace vlažná a že pokud se tedy tento postoj nikterak nezmění, nezbyde nic jiného, než sáhnout z jeho strany k bojkotu Svěového poháru v Ťumeni.

Celé své páteční stanovisko pak po víkendu poupravil s tím, že dokonce mluvil i v ruštině, aby tak vysvětlil i ruským biatlonovým příznivcům, jak to bylo celé myšleno. „Nemám zájem na nikoho konkrétně ukázat prstem, dokud nebude ukončeno vyšetřování a dokud nebudou zveřejněné důkazy. Chci ale zdůraznit, že jsem vždy bojoval a budu dál bojovat za čistotu sportu. Věřím, že lidi pochopí, co jsem tím myslel, a budou mě milovat, ne nenávidět," uveřejnil své stanovisko v ruštině na sociální síť majitel hned pěti velkých glóbů za celkový triumf ve Světovém poháru.

Připomeňme, že k větší aktivitě ze strany biatlonového svazu IBU vyzval během víkendu i Český biatlonový svaz v čele s předsedou Jiřím Hamzou, který byl i pro odebrání pořadatelství Světového poháru v Ťumeni. Hamza dokonce prohlásil, že by se Česko - ovšem až pro sezónu 2017/18 - mohlo přihlásit o pořadatelství v případě, kdyby tedy bylo ruské Ťumeni nakonec pořádání Světového poháru odebráno. Mimochodem, ze trany IBU mají Češi přislíbeno, že na Vysočině bude biatlonový svátek k vidění od sezóny 2018/19 hned tři roky po sobě.

Loading...
Témata: Biatlon
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžařka Vonnová oznámila zasnoubení. Kdo je jejím vyvoleným?

24.08.2019 13:03 Olympijští vítězové Lindsey Vonnová a P.K. Subban se zasnoubili. O novinku se americká lyžařská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama