Čeští biatlonisté nemusejí odcestovat do Ruska. IBU tak dostala jasný vzkaz

Praha - Během Světového poháru v biatlonu, jenž se o víkendu konal v Novém Městě na Moravě, se o tom jen tak mluvilo v českém biatlonovém zákulisí, nyní se může stát skutečností, že na březnový díl Světového poháru, který se bude konat v ruské Ťumeni, nemusí mít český biatlon své zastoupení. Vše bude záležet na postoji Mezinárodní biatlonové federace IBU, která ve čtvrtek zasedá a která je v současnosti vlažná k informacím o státem řízeném dopingu v ruském sportu, jež se týká mimo jiné i třicítky ruských biatlonistů. "Pokud se nedohodne zásadní opatření v dopingové kauze Ruska, náš tým neodcestuje na závod Světového poháru v Ťumeni," uvedl ve čtvrtek Jiří Hamza, předseda Českého biatlonového svazu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celkem 31 biatlonistů je na seznamu ruských sportovců, kteří jsou podezřelí, že jsou součástí systému, v rámci kterém podle vyšetřovací komise kanadského právníka Richarda McLarena, kterou zavedla Světová antidopingová agentura WADA, mělo Rusko řídit doping v tamním sportu. Už během zmiňovaného víkendu se mluvilo o nejrůznějších formách protestu nejen ze strany českých, ale zahraničních biatlonistů. Nyní má tedy celý tuzemský biatlon jednotný mandát. "Pokud něco zásadního neudělají, do Ruska nepojedeme," uvedl pro ČTK Hamza a pokračoval: "I za cenu toho, že závodníci přijdou o šanci na výsledky."

Podle Hamzy by bylo ze všeho nejlepší, kdyby ruské Ťumeni bylo odebráno pořadatelství březnového podniku Světového poháru. Místo Ťumeně by se tak mohl v březnu světový biatlon vrátit do Nového Města na Moravě. "Určitě by se někdo našel," odpověděl stroze na otázku, kam by se pak březnový podnik měl přestěhovat. Připomeňme, že by se měl tento díl Světového poháru konat mezi 9. a 12. břeřznem.

V případě prokázání dopingu u ruských biatlonistů by pak především Gabriele Koukalové mohly přibýt cenné kovy. Jeden z nich například z finského Kontiolahti, kde se v roce 2015 konalo mistrovství světa. Právě tehdy ve vytrvalostním závodě dojela Koukalová na druhém místě, první totiž do cíle dojela Jekatěrina Jurlovová. Mezi dopujícími je pak podle zákulisních informací i Olga Viluchinová, která pro změnu získala stříbro coby členka ruské štafety ze Soči. České kvarteto se tehdy umístilo na čtvrtém místě.

Loading...
Témata: Biatlon | Rusko
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bobistka Meyersová je těhotná, na OH 2022 chce závodit jako matka

19.09.2019 08:49 Trojnásobná olympijská medailistka v jízdě na bobech Elana Meyersová Taylorová je těhotná a vynechá…

Tragický konec pátrání: Policie našla tělo španělské lyžařky Ochoaové

04.09.2019 17:04 Španělská policie objevila tělo lyžařky Blanky Fernándezové Ochoaové, jež byla 12 dnů nezvěstná.…

Španělsko pohřešuje lyžařskou legendu, rozjela se velká pátrací akce

02.09.2019 14:35 Jediná španělská sjezdařka s olympijskou medailí Blanca Fernándezová Ochoaová je už více než týden…

Nadcházející sezóna bude tou poslední. Šlesingr se loučí s biatlonem

01.09.2019 11:46 Pro šestatřicetiletého českého biatlonového reprezentanta Michala Šlesingra bude blížící se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama