Do nominace biatlonistek se vrací Vítková a Davidová

Ruhpolding - Světový pohár v biatlonu neúprosně pokračuje čtvrtým dílem. Od středy bude roli hosta plnit další tradiční středisko, závody v německém Ruhpoldingu začnou štafetami.

Biatlon, ilustrační fotografie

V Oberhofu se českým barvám dařilo, na stupních vítězů se objevily hned pětkrát, z toho dvě zlata a jedno stříbro vybojovala Gabriela Koukalová, první v průběžném pořadí. "Světový pohár není soutěží, na kterou se letos soustředím. Jsou tu jiné holky, které na glóbus míří, které mají žluté číslo jako cíl. Moje poslání je jiné, moje poslání v této sezóně se jmenuje mistrovství světa v Hochfilzenu," prozradila Koukalová na webu svazu. Její slova se dají pochopit, šampionát vypukne už za měsíc a sedmadvacetiletá Češka by ráda odčinila osobní zklamání z loňského MS, kdy coby favoritka na cenný kov nedosáhla.

Do ženské nominace se vrací Veronika Vítková, jež dohnala tréninkové manko po nemoci. Ve čtvrteční štafetě se rovněž počítá s Markétou Davidovou, talentovaná juniorka nahradí střelecky nespolehlivou Lucii Charvátovou. Z celkové nominace potom vypadla Jessica Jislová. Většinou jí patří pozice na chvostu výsledkové listiny, a tak se trenéři rozhodli pro tento týden Jislovou přeřadit do B týmu. Kromě Koukalové by ženskou štafetu měla táhnout v neděli třetí Eva Puskarčíková. Jak řekl kouč Zdeněk Vítek, umístění do šesté příčky by bylo úspěchem. V první štafetě ve slovinské Pokljuce reprezentantky skončily čtvrté.

Čeští muži v Bavorsku pojedou ve stejné sestavě. Z pětice Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Adam Václavík zítřejší štafeta pravděpodobně mine mladého Václavíka. "Pracujeme ještě s variantou, že v případě extrémních podmínek bychom na druhý úsek nasadili Adama Václavíka. Jarda Soukup nemá silný vítr rád, není si v něm tolik jistý," upřesnil trenér Michael Málek na stránkách svazu. Mužská reprezentace si stanovuje podobné ambice jako ženy, vše do první šestky bude pěkným počinem. V Pokljuce finišman Krčmář dovezl mužstvo na pátém místě.

Biatlonistům v individuálních závodech kraluje Martin Fourcade. Poslední vítězství Rakoušana Eberharda a Němce Schemppa však ukázala, že Francouz není neporazitelný. Přes veškerý obdiv k Foucadovi – vzhledem k atraktivitě sportu se jedná o vítanou změnu. Startovní listinu po krátké pauze zaviněné nemocí doplní Johannes Thingnes Bö, třetí v celkové klasifikaci.

Ruhpolding je německé městečko na hranicích s Rakouskem. Světový pohár se ve středisku v Chiemgauských Alpách koná nejčastěji po italské Anterselvě, kam závody zavítají příští týden.

Program 5. dílu Světového poháru v biatlonu v Ruhpoldingu:

Středa 11. 1. 14:30 Štafeta mužů
Čtvrtek 12. 1. 14:30 Štafeta žen
Pátek 13. 1. 14:45 Sprint mužů
Sobota 14. 1. 14:30 Sprint žen
Neděle 15. 1. 11:30 Stíhací závod mužů
Neděle 15. 1. 14:45 Stíhací závod žen

Vše vysílá ČT Sport.

Průběžné pořadí SP žen (po 11 z 26 závodů): 1. Koukalová (ČR) 479 bodů, 2. Dahlmeierová (Něm.) 464, 3. Mäkäräinenová (Fin) 448, 4. Dorinová Habertová (Fr.) 426, 5. Hildebrandová (Něm.) 305, ...9. Puskarčíková 280, 23. Vítková 177, 46. Charvátová (všechny ČR) 52.

Průběžné pořadí SP můžů (po 11 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 610 bodů, 2. Šipulin (Rus.) 379, 3. Schempp 370, 4. Lesser (oba Něm.) 347, 5. Cvetkov (Rus.) 329, ...12. Moravec 237, 14. Krčmář 233, 16. Šlesingr 225, 46. Soukup 51, 52. Václavík 32, 81. Krupčík (všichni ČR) 3.

Související:

Právě se děje