Především kvůli střelbě se sprint biatlonistům nevyvedl, hned dva Češi se ve stíhačce nepředstaví

Ruhpolding - Na desetikilometrový sprint v německém Ruhpoldingu nebudou vzpomínat čeští biatlonisté zrovna v dobrém. Alespoň tedy co se týče letošního ročníku Světového poháru v biatlonu. Právě v rámci něj si ve zmiňovaném sprintu v Ruhpoldingu totiž připsali nejhorší výsledek. Nejlepším Čechem se stal Michal Krčmář, jemuž sice střelba šla, ovšem slabší už to bylo v běžecké části a i proto tak skončil až na 29. pozici. Ostatním českým reprezentantům už to ale na střelnici příliš nešlo a tak i kvůli tomu se víkendového stíhacího závodu nezúčastní jak Jaroslav Soukup, tak ani Michal Šlesingr.

Biatlon, ilustrační fotografie

Závodník, aby v tomto závodě bodoval, se musel vejít do první čtyříctky a do ní se dostal  jednak zmiňovaný Michal Krčmář, ale i mladý biatlonista Adam Václavík, na rozdíl od dvou zkušenějších členů reprezentační pětky Jaroslava Soukupa a Michala Šlesingra budou budou v německém Ruhpoldingu pokračovat i v neděli, kdy je tedy na programu stíhací závod. Především Šlesingrův výsledek mrzí nejvíc, neboť právě kvůli němu se český závodník propadne v celkové pohárové klasifikaci. „Vybrali jsme si černý den, kluci to nezvládli podle představ na střelnici. Snad jen Bimbo (Krčmář) zvládl obě položky, jedna chyba vstoje není průšvih, jenže zase mu nejely tolik lyže," okomentoval výsledek svých svěřenců kouč Michael Málek.

Pokud jde o mladého závodníka Adama Václavíka, tak tomu se sice příliš nezadařilo ve střelbě vleže a to hned dvakrát, vše ale odčinil čistou střelbou vestoje a díky tomu si tak připsal po tomto závodě dva body. Očividně zklamaný kouč biatlonistů Michael Málek pak nebyl spokojen se zbývajícími reprezentanty. "Zbývající tři kluci nasekali těch chyb na střelnici děsně moc, s tím nešlo závodit," řekl konkrétně.

V německém Ruhpoldingu nakonec triumfoval opět francouzský "profesor biatlonu" Martin Fourcade, jenž si tak tedy připsal svoje již deváté vítězství v tomto ročníku Světového poháru, celkově pak jde o jeho 58. triumf. Francouz zvítězil i díky tomu, že se při své druhé střelbě postavil na poslední třicátý stav a silný vítr ho tak tedy při tom netrápil. Do cíle pak do jel až s osmnáctivteřinovým náskokem. „Famózní, není k zastavení," řekl k výkonu Francouze Málek.

Těsně před závodem měl alespoň podle předpovědi napadnout čerstvý sníh. To se nakonec nestalo, ovšem sněžit začalo až o dvě hodiny později. Tehdy už ale bylo jasné, že česští repezentanti mohou na nějaký slušný výsledek. Jak Soukup,  tak Moravec si připsali dvě chyby při střelbě vleže, ještě hůře pak byl na tom Šlesingr, jenž chyboval hned třikrát na úvodní položce. „I když se tam vítr trochu točil, nebylo to nic, co by se nedalo zvládnout. Oproti štafetám to bylo v našem podání jako noc a den," uvedl k tomu Málek.

Světový pohár biatlonistů v Ruhpoldingu:

Sprint mužů - 10 km:

1. M. Fourcade (Francie) 22:34,2 (0)
2. Eberhard (Rakousko) +18,0 (0)
3. Svendsen (Norsko) +39,7 (0)
4. Peiffer (Německo) +51,8 (0)
5. Schempp (Německo +52,8 (1)
6. Malyško (Rusko) +56,2 (0)

---

29. Krčmář (ČR) +1:32,8 (1)
39. Václavík (ČR) +1:51,1 (2)
52. Moravec (ČR) +2:12,2 (3)
65. Šlesingr (ČR) +2:28,5 (4)
70. Soukup (ČR) +2:40,7 (3)

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů):

1. M. Fourcade 670,
2. Schempp 410,
3. Šipulin (Rus.) 397,
4. Peiffer 369,
5. Lesser (Něm.) 361,
6. Svendsen 360

...

12. Krčmář 245,
14. Moravec 237,
18. Šlesingr 225,
48. Soukup 51,
54. Václavík 34,
82. Krupčík (ČR) 3

Témata: Biatlon

Související:

Právě se děje