Českým biatlonistům se v Anterselvě nedařilo ani v hromadném závodě, ten vyhrál Nor Boe

Anterselva - V neděli dalšími závody pokračuje v italské Anterselvě Světový pohár v biatlonu a i tentokrát jsou na programu závody jak mužů, tak i žen. Právě muži se v neděli představili jako první, když dopoledne absolvovali závod s hromadným startem na patnáctikilometrové trati. Tohoto závoduu se zúčastnili i tři Češi a to Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Ani jednomu se však v závodě nedařilo a skončili daleko za elitní desítkou. Na mužském masáku v Anterselvě nakonec triumfoval norský reprezentant Johannes Boe.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Potét, co tento závod odstartoval, mohli diváci přítomní v Anterselvě nacházející se až 1700 metrů nad mořem vidět, jak se několikrát mění vedoucí závodník. Na začátku samotného závodu to je ště pro tuzemský biatlon vypadalo celkem dobře, neboť vepředu se držel Michal Šlesingr, jemuž následně vyšla střelba i na první střelecké položce, kde vybílil všechny terče. Jeho reprezentační kolegové Krčmář a Moravec však čistě nezastříleli a oba závodníci tak museli na nepopulární trestné kolo, přičemž Moravec musel na něm kroužit hned dvakrát.

Na řadu přišla druhá střelba vleže a právě zde tentokrát dvakrát chyboval Michal Krčmář, jenž tak kvůli tomu ztratil kontakt na čelo závodu. Tam tehdy byli přítomni takoví biatlonisté jako Boe, Lesser, Fillon Maillet či Fourcade, na nichž bylo vidět, jak spolupracují. Toto kvarteto pak bylo spolu vidět i po třetí střelbě a to i přesto, že "profesor biatlonu" Martin Fourcade na této položce zaznamenal jednu chybu, ovšem následně toto manko dokázal dohnat. Co se týče českých závodníků, tak ti se v Anterselvě na střelnici trápili. Zatímco Šlesingr musel během závodu hned na čtyři trestná kola, Krčmář musel toto absolvovat celkem pětkrát. Střelecky se tak z českých závodníků nejlépe dařilo Ondřeji Moravcovi, jenž během závodu minul třikrát, jenže ani s tím nebude český tým příliš spokojen.

Všechno se tak schylovalo ke druhé stojce, tedy závěrečné střelecké položce, na níž se rozhodovalo o tom, kdo bude v tomto závodě triumfovat. Protože střelecky selhal Martin Fourcade, vypadl tak tento Francouz ze hry a byli to naopak Boe s Fillonem Mailletem, kteří bojovali o vítězství. Druhý jmenovaný závodník reprezentující zemi galského kohouta sice odtáhl celé běžecké kolo, Bö ho ale v závěru závodu předjel a jel si tak pro aplaus patřící nejlepšímu biatlonistovi tohoto masáku. Na třetím místě pak skončil Rus Anton Šipulin.

Pokud se podíváme na umístění českých závodníků, tak nejlepším z nich byl Ondřej Moravec, který do cíle dorazil na 23. místě, přičemž na první místo ztrácel skoro tři minuty. Prakticky hned za ním dojel do cíle Šlesingr, Krčmář pak skončil až na 28. příčce. Výkon českých biatlonistů okomentoval po závodě šéftrenér Ondřej Rybář následovně: "Spokojeni být nemůžeme, projevila se tu únava."

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:

1. J. Bö (Nor.) 37:04,37 (0 tr. okruhů)
2. Fillon Maillet (Fr.) -3,7 (1)
3. Šipulin (Rus.) -21,7 (1)
4. Svendsen (Nor.) -25,2 (2)
5. M. Fourcade -29,2 (3)
6. Beatrix (oba Fr.) -33,4 (2)
7. Schempp -34,2 (1)
8. Lesser (oba Něm.) -54,2 (1)
9. Eberhard (Rak.) -59,2 (2)
10. Björndalen (Nor.) -59,8 (3)

...

23. Moravec -2:38,8 (3)
24. Šlesingr -2:45,6 (4)
28. Krčmář -3:19,7 (5)

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů):

1. M. Fourcade 824
2. Šipulin 548
3. Schempp 522
4. Peiffer (Něm.) 461
5. Svendsen 457
6. Lesser 433

...

11. Krčmář 333
19. Moravec 257
21. Šlesingr 239
49. Soukup 52
54. Václavík 35
90. Krupčík 3

Témata: Biatlon
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama