Černá neděle českého biatlonu v Anterselvě. Po mužích se nedařilo ani ženské štafetě bez Koukalové

Anterselva - Poté, co se v neděli v rámci Světového poháru v biatlonu v italské Anterselvě nejprve představili biatlonisté, kteří absovolvovali svůj hromadný závod na patnátikilometrové trati, se ukázali ve vysokohorském italském středisku i biatlonistky, které měly pro změnu na programu štafetový závod. A čeští fanoušci doufali, že alespoň ženy by mohly přidat nějakou náplast na ne zrovna povedená umístění českých mužů-biatlonistů v jejich zmiňovaném masáku. Jenže ve štafetě nebyla přítomna česká biatlonová královna Gabriela Koukalová, která tak tedy měla volno a vzhledem k blížícímu se světovému šampionátu, který se zanedlouho bude konat v rakouském Hochfilzenu, sáhl český realizační tým k experimentu a kromě toho, že se o první úsek měla postarat Lucie Charvátová, měla první na starost pro změnu Lea Johanedisová. Ani jedna z těchto biatlonistek však nepředvedli takový výkon jaký by si samy představovaly a nabraly tak tedy obrovskou ztrátu na čelo. Eva Puskarčíková společně s finišmankou Veronikou Vítkovou tak už v podstatě jely pouze o takové umístění, které by se nerovnalo ostudě. Se štafetovým závodem si mimochodem suverénním způsobem poradily Němky.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Protože Gabriela Koukalová byla po předešlých závodech unavená a i proto se tak kouč Zdeněk Vítek rozhodl k experimentování v ženské štafetě. Jako první se z českého pozměněného kvarteta na trať vydala Lucie Charvátová, která sice potvrdila, že se může chlubit solidním během, solidní střelbou už se však moc chlubit nemůže. Třiadvacetiletá reprezentantka se zkrátka se svou mmalorážkou v této sezóně nemůže nikterak spřátelit a na položce vestoje pak nedokázala vybílit jeden terč a musela tak tedy na jedno trestné kolo. Kvůli tomu tak předávala své kolegyni Lee Johanedisové až na průběžné šestnácté pozici, přičemž na čelo ztrácela téměř minutu.

Přesto mělo české kvarteto jistou naději na poněkud lepší umístění, ovšem Johanedisové, která se ve Světovém poháru objevila poprvé po pěti letech, se nedařilo jak běžecky, tak ani střelecky. Skoro čtyřminutová ztráta na vedoucí pozici při předávání Evě Puskarčíkové zkrátka hovořila za vše a českou štafetu jsme  tak tehdy mohly zaznamenat až na 21. místě. "Neběželo se mi vůbec dobře. Nemohla jsem dýchat a motala jsem se. Když nemůžete a máte střílet, tak to moc nejde,"  okomentovala svůj ne zrovna povedený výkon Johanedisová.

Pro Puskarčíkovou a následně i Vítkovou tak už byl závod jen pouhou formalitou, ovšem díky čisté střelbě druhé jmenované a především pak díky jejímu běhu nakonec české kvarteto dojelo do cíle na sedmnácté pozici.

Už od druhého úseku pak bylo jasné, že si pro celkem jasné vítězství v tomto závodě jede německá štafeta. Po zajímavějším souboji o další medailové pozice pak nakonec druhé skončily Francouzky, třetí pak dojely domácí Italky.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - štafeta (4x6 km):

1. Německo (Hinzová, Hammerschmidtová, Hildebrandová, Dahlmeierová) 1:09:12,4 (0 trest. okruhů + 12 dobíjení)
2. Francie (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Dorinová Habertová) -24,2 (0+8)
3. Itálie (Vittozziová, Sanfilippová, Runggaldierová, Wiererová) -33,4 (0+9)
4. Ukrajina -37,5 (0+6)
5. Rusko -1:16,0 (0+5)
6. Bělorusko -1:32,7 (0+7)

...

16. ČR (Charvátová, Johanidesová, Puskarčíková, Vítková) -3:52,9 (1+13)

Loading...
Témata: Biatlon
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženskou štafetu ovládly Norky. Češky skočily na osmém místě

08.12.2019 18:10 Aktualizováno V neděli se konal poslední závod v rámci první zastávky biatlonového Světového poháru 2019/2020, o…

Ledecká zářila i ve druhém sjezdu. O dvě setiny vteřiny jí pódium uniklo

07.12.2019 23:02 Po pátečním sjezdu v kanadském Lake Louise, který Ester Ledecká se startovním číslem 26 vyhrála, se…

Skvělý start do sezóny! Ledecká ve sjezdu v Lake Louis dala vzpomenout na…

06.12.2019 23:20 Aktualizováno V pátek večer středoevropského času se v kanadském Lake Louis konal první závod Světového poháru ve…

I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám…

05.12.2019 19:06 Aktualizováno Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama