V Rusku se biatlonový světový šampionát v roce 2021 konat nebude

Hochfilzen - V Rakousku, kde zítra v tamním Hochfilzenu začne letošní biatlonový světový šampionát, ve středu mimořádně zasedl kongres Mezinárodní biatlonové federace IBU. Ten byl svolán na základě nedávného tlaku hned několika biatlonistů včetně třeba Francouze Martina Fourcada či českého reprezentanta Michala Šlesingra, kteří nebyli spokojeni s dosavadním vlažným přístupem biatlonové federace k dopingové kauze v Rusku. V McLarenově zprávě, která popisuje systematický doping praktikovaný právě v Rusku, mimo jiné stojí, že se tato kauza týká i 31 ruských biatlonistů. I proto, že na zatím posledním hromadném závodě v rámci Světového poháru, jenž se konal v italské Anterselvě, hrozil i bojkot samotných závodíků, federace nakonec přistoupila na mimořádný kongres, který se tak tedy sešel v předvečer mistrovství světa v Hochfilzenu. Na něm se rozhodlo, že v ruské Ťumeni se za čtyři roky původně zamýšlený světový šampionát v biatlonu nakonec konat nebude.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ruská vlajka
doporučujeme

Spokojen s tímto středečním verdiktem IBU byl i šéf českého biatlonu Jiří Hamza, jenž byl  v posledních dnech jedním z největších kritiků vedení mezinárodní biatlonové federace. "Vítám ho, i když mělo přijít už podstatně dřív a nemuselo se to řešit až teď, den před mistrovstvím světa," uvedl konkrétně pro ČTK.

Jak se v rozhodnutí výkonného výboru IBU píše, nyní jsou na tahu ruští organizátoři, kteří mají za úkol se vzdát pořádání tohoto biatlonového svátku a mají tak učinit do 24. února. Pokud se tak nestane, bude loňská volba pořadatele MS 2021 prohlášena za neplatnou. Právě toto rozhodnutí výkonného výboru IBU byl tento den schválen na mimořádném kongresu, jenž se konal v rakouském Fieberbrunnu, tedy nedaleko Hochfilzenu, dějiště letošního světového šampionátu.

O tom, kde se bude místo ruské Ťumeni konat mistrovství světa v roce 2021, se rozhodne příští rok v létě. Právě tehdy se totiž uskuteční ve slovinské Poreči řádný kongres IBU.

Loading...
Témata: Biatlon | Rusko
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krasobruslařská hvězda Savchenková porodila dceru. Vrátí se ještě na led?

22.09.2019 11:53 Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je už dva týdny matkou.

Bobistka Meyersová je těhotná, na OH 2022 chce závodit jako matka

19.09.2019 08:49 Trojnásobná olympijská medailistka v jízdě na bobech Elana Meyersová Taylorová je těhotná a vynechá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama