MS v biatlonu: Koukalová ve stíhačce přidala ke sprinterskému zlatu bronz! Vyhrála Němka Dahlmeierová

Hochfilzen - I v neděli pokračuje letošní světový šampionát v biatlonu v rakouském Hochfilzenu, tentokrát jsou na programu stíhací závody a jako první se představily ženy. Čeští biatlonoví fanoušci věřili, že poté, co v pátek získala ze sprintu zlatou medaili Gabiela Koukalová, přidá tato tuzemská královna tohoto sportu další cenný kov i v tomto nedělním stíhacím závodě. A to se vyplnilo. Koukalová, která sice nezahájila nejlépe střelbu, jelikož na úvodní položce vleže hned dvakrát chybovala, se nakonec postupem závodu sdostávala více a více dopředu a nakonec si tak dojela pro skvělý bronz. Ze zlata se raduje Německo díky Lauře Dahlmeierové, druhá pak skončila po výtečném výkonu Darja Domračevová z Běloruska, jež se jen před několika týdny vrátila z mateřské dovolené.

Přidejte svůj názor

Gabriela Koukalová
doporučujeme

Vzhledem k umístění v pátečním sprintu vjela do nedělního stíhacího závodu Gabriela Koukalová jako první se  čtyřvteřinovým náskokem na druhou Lauru Dahlmeierovou, obě tyto závodnice ale nakonec dojely společně na první střeleckou položku vleže. Ta se rozhodně lépe vydařila německé reprezentantce, která sice musela na jedno trestné kolo, ovšem Koukalová měla problém se zbraní a také s nábojem, jenž jí vypadl z komory a k tomu všemu natropila hned dvě chyby. Díky tomu nejen, že si vybudovala Němka náskok, ale i další soupeřky, které měly na Koukalovou doposud půlminutovou ztrátu, českou biatlonistku předjely. „Nastala docela atypická situace, kdy se jí tam skřípla hylzna (vystřelený náboj) a jak si upravovala závěr, tak bohužel změnila polohu a už si ji nedorovnala. Navíc si prstem vystrčila i plný náboj, a když ho pak najednou musíte dobíjet, tak i nervy pracujou. Nakonec ale Gábina ukázala, že je superzávoďák," okomentoval potíže Koukalové na této položce šéftrenér Ondřej Rybář.

Po téměř minutě nakonec Koukalová opustila stav a po této střelbě nakonec figurovala na třinácté pozici. Jen kousek před ní se tehdy pohybovala druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková, jež na úvodní položce opět předveda svoji přesnou rychlopalbu. Druhá položka se ovšem "sluníčku" z Harrachova nevyvedla, neboť tam chybovala hned čtyřikrát a na umístění v první dvacítce tak mohla zapomenout.

Ve vedoucí pozici nadále byla k vidění Němka Dahlmeierová, jež se povedla jak druhá, tak i třetí střelecká položka, které absolvovala bezchybně a před druhou Finkou Mäkäräinenovou měla třináctisekundový náskok. Mimochodem, Finka jela výtečně, neboť do závodu vjela jako třináctá, v tento moment najednou figurovala na druhé příčce. Protože se ale Koukalové dařilo hodně běžecky, mohla stále pomýšlet na umístění se na pódiu. Při třetí střelbě, která se už absolvovala vestoje, však Koukalová jednou minula a i proto se před ní dostala Darja Domračevová, která jela se startovním číslem 27 fantasticky.

Vše se rozhodlo na poslední střelecké položce, kde o boj o cenné kovy přiišla vinnou nepřesné střelby Finka Mäkäräinenová a nakonec tak kvůli tomu do cíle dojela až sedmá. Po této položce pak Dahlmeierová byla stále první s osmivteřinovým náskokem na již druhou Domračevovou, která stejně jako Němka zastřílela čistě. Čistou střelbu zaznamenala i Koukalová, která na Bělorusku ztrácela pět vteřin. Do cíle už se pořadí na prvních třech pozicích neměnilo a po zlatu tak tedy do Čech z rakouského Hochfilzenu putuje pro změnu bronz.

„Gábina chytila pořádný zásek hned při první položce a malinko tam i zmatkovala, ale pak už s tím závodem poradila úplně na jedničku, tak jak to ona umí. S hodně velkou vervou sjela ztrátu, po trati doslova letěla a asi všichni jsme za ten bronz hodně rádi," řekl v rozhovoru pro Českou televizi Zdeněk Vítek, trenér českých biatlonistek.

Mistrovství světa v biatlonu – Hochfilzen:

Ženy – stíhací závod na 10 km:

1. Dahlmeierová (Německo) 28:02,3 (1)
2. Domračevová (Bělorusko) +11,6
3. Koukalová (ČR) +16,6 (3)
4. Starychová (Rusko) +35,9 (0)
5. Brasaizová (Francie) +36,1 (1)
6. Dorinová-Habertová (Francie) +39,5 (3)

...

31. Puskarčíková (ČR) +2:06,1 (5)
34. Charvátová (ČR) +2:12,0 (4)

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama