MS v biatlonu: Koukalová svou medailovou sbírku v posledním závodě nerozšířila, v masáku triumfovala Dahlmeierová

Hochfilzen - V neděli pokračuje svými posledními dvěma závody v rakouském Hochfilzenu letošní světový šampionát v biatlonu a i o tomto dni může český biatlon získat další cenné kovy. Jako první k tomu měly v neděli příležítost ženy, které se představily již dopoledne na trati dlouhé 12,5 kilometru, na které absolvovaly závod s hromadným startem. Očekávalo se před tímto závodem, že to bude opět souboj mezi českou reprezentantkou Gabrielou Koukalovou a její německou sokyní Laurou Dahlmeierovou. Také se samozřejmě tento souboj konal až do posledních metrů, nakonec ale na svou další medaili z tohoto mistrovství Češka nedosáhla, neboť nakonec skončila na čtvrtém místě. Nejcennější kov z této královské disciplíny tak tedy putuje díky výtečnému výkonu Laury Dahlmeierové do Německa, na druhém místě pak překvapivě skončila Američanka Susan Dunkleeová. Před Koukalovou na bronzovém stupínku skončila nakonec Kaisa Mäkäräinenová z Finska.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Gabriela Koukalová

Jako vždy se závodu s hromadným startem zúčastnilo celkem 30 biatlonistek, které se do této královské diciplíny klasifikovaly díky svým umístěním ve sprinterském závodě a protože právě sprint vyhrála česká reprezentantka Gabriela Koukalová, byla to právě ona, kdo měl startovní číslo 1, dvojku pak měla na hrudi její největší soupeřka Laura Dahlmeierová. Tyto zádnice a k tomu ještě dalších sedmnáct biatlonistek zvládlo první střeleckou položku vleže bezchybně. Co se týče druhé české reprezentantky v tomto závodě Evy Puskarčíkové, pro kterou to byla mimochodem premiéra v této disciplíně na světovém šampionátu, tak ta chybovala v úvodu hned dvakrát a začala tak své střelecké trápení v tomto závodě. Od první položky se totiž rodačka z Harrachova pohybovala úplně na konci startovního pole. „Škoda, ale měla při položce vleže ty rány docela rozhozené," okomentoval střelecký výkon své svěřenkyně trenér Zdeněk Vítek.

Od první položky se dařilo Američance Dunkleeové, která tedy od té doby figurovala v čele závodu a snažila se tak startovní pole roztrhat. To se nepodařilo, neboť na druhou ležku přijelo hned patnáct biatlonistek ve skoro stejném čase. Jen polovina z nich, konkrétně osm závodnic, však zastřílela na druhé položce čistě. Bezchybnou střelbu tehdy zaznamenala Dunkleeová, která jako první opustila stav, její nejbližší pronásledovatelkou se stala Němka Dahlmeierová, třetí pak odjela ze střelnice taktéž bezchybná Koukalová. Blízko k těmto třem závodnicím pak už měly pouze Francouzka Dorinová-Habertová a Italka Wiererová.

Právě těchto pět závodnic přijela shodně na první střelbu vestoje, tedy třetí střeleckou položku. Akorát italská reprezentantka chybovala a tím pádem tak už nezasáhla do boje o nejvyšší příčky. Jedno trestné kolo zkrátka její naděje zhatilo. Až závěrečná střelba vestoje rozhodla o tom, kdo jak na tom bude s šancemi na medaili. Zatímco Dunkleeová spolu s Dahlmeierovou zastřílela v závěru čistě a pokračoval tak mezi nimi boj až do posledních metrů o nejcennější kov, Koukalová chybovala jednou a musela tak tedy na trestné kolo. Tehdy i přesto nebyla česká reprezentantka daleko od zisku bronzové medaile, neboť se poté umístila na čtvrtém místě jen těsně za Ukrajinkou Džimaovou. Jen o pár vteřin za ní však byla francouzsko-finská dvojice Dorinová-Habertová a Mäkäräinenová.

V závěrečném stoupání se rozhodl boj o zlato, jelikož právě toto stoupání nejlépe zvládla Dahlmeierová a na Dunkleeová už bylo znát, že jí síly nestačí. I tak to bylo pro Američanku výtečné druhé místo a rozhodně se tak jednalo o její největší životní výkon. Mimochodem, pro Dahlmeierovou to byl již pátý triumf na letošním MS v Hochfilzenu a celkově jedenáctý zisk cenného kovu ze světových šampionátů pro tuto německou reprezentantku. Koukalová pak prohrála boj o bronz s Finkou Mäkäreinenovou, která v posledním kole předvedla skvělý běžecký výkon. Česká reprezentantka nakonec za ní zaostala o čtyři sekundy.

Pokud se podíváme na Evu Puskarčíkovou, tak ta musela během tohoto závodu celkem na pět trestných kol a právě proto tak dojela tato reprezentantka na 26. pozici. V rozhovoru pro Českou televizi se vrátil ke Gabriele Koukalové a jejímu čtvrtému místu šéftrenér Ondřej Rybář. „Pocity jsou trochu smíšené. Gábina se rozhodně nemá za co stydět, předvedla zase hodně dobrý výkon. Dřela a lyže ji jely dobře, ale zlom byl v posledním kopci, kde se před ní Mäkäräinenová dostala," uvedl.

Mistrovství světa v biatlonu - Hochfilzen:

Ženy - 12,5 km s hromadným startem:

1. Dahlmeierová (Něm.) 33:13,8 (0)
2. Dunkleeová (USA) +4,6 (0)
3. Mäkäräinenová (Finsko) +20,1 (1)
4. Koukalová (ČR) +24,0 (1)
5. Gregorinová (Slovinsko) +24,2 (1)
6. Džimaová (Ukrajina) +24,4 (1)

------

26. Puskarčíková (ČR) +3:28,5 (5)

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecká zpátky na stupních vítězů! V Cortině d´Ampezzo triumfovala v obřím…

15.12.2018 18:51 Cortina d´Ampezzo - Dvojnásobná olympijská vítězka z letošních Zimních olympijských her v…

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

06.12.2018 14:01 Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat…

Rodina slavných lyžařů se rozroste. Raich a Schildová budou mít třetí dítě

22.11.2018 09:15 Rakouské lyžařské hvězdy Benjamin a Marlies Raichovi se těší na svého třetího potomka. Olympijští…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama