MS v biatlonu: Německá nadvláda se v posledním závodě na MS potvrdila, v mužském masáku zvítězil Schempp. Nejlepším Čechem třináctý Šlesingr

Hochfilzen - Po ženském závodě s hromadným startem se v neděli uskutečnil i závod s hromadným startem biatlonistů a jednalo se tak o úplně poslední závod letošního světového šampionátu v rakouském Hochfilzenu. A stejně jako v ženském masáku, tak i v tom mužském se potvrdilo, že toto mistrovství patřilo Němcům. Zatímco v ženském závodě s hromadným startem zvítězila Laura Dahlmeierová, v tom mužském se taktéž raovali Němci a to tedy zásluhou Simona Schemppa. Na trati dlouhé 15 kilometrů pak bral stříbro Nor Johannes Boe, třetí pak skončil domácí závodník Simon Eder. Do tohoto závodu nastoupili hned tři čeští reprezentanti, přičemž tím nejlepším byl třináctý Michal Šlesingr, Ondřej Moravec se nakonec umístil o tři příčky za ním, Michal Krčmář pak dojel do cíle na 22. místě.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie

Michalu Šlesingrovi a Ondřeji Moravcovi se na úvodní střelecké položce vleže dařilo, jelikož oba dva tito čeští reprezentanti zastříleli bezchybně. To se nedalo říct o Michalu Krčmářovi, který musel na jedno trestné kolo a nepřidal se tak k celkem osmnácti závodníkům, kteří zaznamenali hned na úvod čistou střelbu. Mimochodem, v této široké paletě úspěšných záávodníků střelnici chyběl i francouzský suverén v rámci Světového poháru Martin Fourcade. Protože ale tento "profesoor biatlonu" vše vynahradil výtečným během, tak ještě předd tím, než se závodníci dostali na druhou střeleckou položku, byl tento Francouz přítomen v kontaktu s čelem startovního pole. Tam v tu chvíli dominoval Němec Benedikt Doll, který udával tempo a za zády měl taková jména, jakými jsou Rus Garaničev, Američan Bailey či Rakušané Landertinger s Ederem.

Na střelnici panovaly klidné podmínky a bylo to znát samozřejmě i při střelbě. Opět tu bylo několik závodníků, které se mohli opět pochlubit vybílením všech pěti terčů. Po druhé ležce se navíc takto mohli chlubit i všichni tři čeští biatlonisté. Poté mohli diváci sledovat hned šestnáct jmen vměstnaných do devíti vteřin ve vedoucí skupině. Až třetí položka, která se už absolvovala vestoje, tento balík závodníků roztřídil. Čistě totiž tehdy zastřílelo už jedn sedm biatlonistů, ke smůle českých barev se k těmto nepřidal jak Šlesingr, tak Moravec, jelikož oba dva zaznamenali po jednom omylu. Zvlášť Michal Šlesingr si dával při své střelbě záležet a před posledním terčem na této položce měl docela dlouhou pauzu. Přesto ale stejně minul. „Tam to bylo na facku. Ránu jsem podržel až moc a uletěla mi doprava," litoval tohoto momentu po závodě Šlesingr.

Do předposledního kola vyrazil ve vedoucí pozici Martin Fourcade pronásledovaný německým reprezentantem Simonem Schemppem a taktéž domácím závodníkem Simonem Ederem. Po předposlední střelbě i přes absolvování jednoho trestného kola se nakonec Michal Šlesingr objevil na deváté příčce, přičemž na čelo závodu ztrácel skoro třicet vteřin. Další Čech se tehdy pohyboval na čtrnáctém místě a jednalo se konkrétně o Ondřeje Moravce. O tom, kdo kterou medaili nakonec z tohoto závodu získá, tedy rozhodla až poslední střelecká položka. Závěrečnou stojku nezvládl Martin Fourcade a musel tak poté obkroužit rovnou 300 metrů. To Eder společně s Schemppem rozradostnil rakouské potažmo německé publikum svými čistými střelbami a až závěrečné stoupání rozhodlo o tom, že si nejcennější kov z mužkého masáku odnese Němec Schempp. Na něj si totiž těsně před cílem ještě brousil zuby Nor Johannes Boe, který se tak musel nakonec spokojit se stříbrem, stejně jako Eder s bronzem.

Šlesingr s Moravcem na poslední střelbě vždy jednou chybovali a tak se museli rozloučit s umístěním v první desítce. „Škoda, jel jsem si to docela v pohodě, ale měl jsem si lépe pohlídat střelbu vstoje," věděl po závodě Šlesingr. „Ke konci už jsem na to absolutně neměl, jen jsem tak vlál na trati," prozradil pak o sobě Moravec. Nakonec vše ohodnotil biatlonový šéftrenér Ondřej Rybář následujícími slovy: „Kluci bojovali, bohužel bez čistých položek se při takhle vyrovnaném závodu nedalo myslet na elitní šestku. Blízko tomu byl Šlesingr, jenž zase skvěle běžel, ale bohužel při stojkách tam pokaždé jednu ránu nechal. Obě přitom byly dost těsné."

S celkovým ziskem čtyř cenných kovů (1 zlato, 2 stříbra a 1 bronz), přičemž o tři z nich se postarala Gabriela Koukalová, se česká reprezentace v celkovém hodnocení národů na tomto šampionátu umístila na velice slušném třetím místě.

Mistrovství světa v biatlonu - Hochfilzen:

Muži - 15 km s hromadným startem:

1. Schempp (Německo) 35:38,3 (0)
2. J. Boe (Norsko) +9,0 (1)
3. Eder (Rakousko) +10,1 (0)
4. Šipulin (Rusko) +25,3 (2)
5. M. Fourcade (Francie) +31,3 (3)
6. Bailey (USA) +33,5 (0)

---

13. Šlesingr +54,1 (2)
16. Moravec +1:07,7 (2)
22. Krčmář (všichni ČR) +1:42,0 (1)

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecká si v Pchjongčchangu po zlatu dojela i pro bronz

17.02.2019 08:56 Pchjongčchang - V jihokorejském Pchjongčchangu se po sobotním paralelním obřím slalomu, ve kterém…

Trať v Pchjongčchangu jí svědčí. Ledecká tam po olympiádě vyhrála i…

16.02.2019 09:49 Pchjongčchang - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká se o tomto víkendu vrátila na místo činu, do…

Závody Jizerské 50 hlásí rekordní účast, byla nejvyšší za 40 let

10.02.2019 18:04 Aktualizováno Účast na letošních závodech Jizerské padesátky byla nejvyšší od roku 1978, kdy se jí zúčastnilo asi…

Extrémní závod na Lipně: Maratonci se bořili do sněhu i ledu

09.02.2019 19:14 Bořící se led a mokrý sníh museli dnes překonat účastníci extrémního závodu Lipno Ice Marathon.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama