V olympijském Pchjongčchangu byla ve sprintu nejlepší Češkou Puskarčíková, Koukalové se nedařilo na střelnici

Pchjongčchang - Světový pohár v biatlonu pokračuje svými dalšími závody a nyní se biatlonisté nacházejí v jihokorejském Pchjongčchangu. Právě tam, v místě, kde se za téměř rok budou konat Zimní olympijské hry, měly biatlonistky ve čtvrtek na programu sprinterský závod na trati dlouhé 7,5 kilometru. Už před tímto dílem Světového poháru bylo zřejmé, že letos na křišťálový glóbus pro celkovou vítězku biatlonového Světového poháru česká jednička Gabriela Koukalová nedosáhne a svoji největší sokyni Němku Lauru Dahlmeierovou tak nepředstihne. Po tomto sprinterském závodě je to ještě jasnější, neboť právě tento závod ovládla Dahlmeierová. Koukalové se nedařilo na střelnici a i proto nakonec skončila na 21. místě. Nejlepší Češkou v závodě, kterého se zúčastnilo celkem pět našich reprezentantek, se však nestala, jelikož na 16. pozici dojela do cíle Eva Puskarčíková. Kromě nich se v českých barvách na trati ještě objevily Veronika Vítková, Jessica Jislová a Lucie Charvátová.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Je to pro všechny závodníky určitě dobrá věc, když si o těchto dnech můžou takříkajíc osahat olympijská závodiště určená pro zimní olympiádu, jež se právě v jihokorejském Pchjongčchangu bude konat téměř za rok. Nyní se tam koná další díl biatlonového Světového poháru. Biatlonistky tam ve čtvrtek tedy absolvovovaly sedm a půlkilometrový sprint, na které předvedla suverénní výkon vedoucí závodnice Světového poháru Laura Dahlmeierová, která na všech střelnicích dokázala vybílit všechny terče a nikde jinde, než na čele startovního pole, ji diváci po celý závod, ve kterém postupně zvyšovala tempo, neviděli. Výjimkou snad byl úvodní mezičas. Střelecky se dařilo i Norce Tiril Eckhoffové, ovšem za německou reprezentantku nakonec zaostala o 8,4 vteřiny. Jako třetí pak do cíle dorazila Francouzka Anais Chevalierová. Také ona nezaznamenala ani jeden střelecký omyl během závodu.

Komu se však na střelnici nedařilo, tak to byla nejbližší pronásledovatelka vedoucí ženy Světového poháru Gabriela Koukalová, jež střílela mimo hned dvakrát a to byl tak hlavní důvod, proč česká biatlonová královna tentokrát na umístění mezi nejlepšími nemohla tentokrát pomýšlet. V cíli byla nakonec jednadvacátá. Výkon své svěřenkyně po závodě okomentoval kouč Zdeněk Vítek. „Vítr se malinko otáčel a Gábina nechala dvě rány dole, stojka byla možná trochu uspěchaná," řekl konkrétně. Zároveň však pochválil střelecký výkon "harrachovského sluníčka" Evy Puskarčíkové. Ta střílela přesně a i proto se umístila coby nejlepší Češka v tomto závodě na 16. místě.

Dalším tuzemským reprezentantkám se tolik nedařilo. Zatímco Vítkové a Jislové se dvakrát nepovedlo trefit terč, Charvátová pokračovala ve svých často nepřesvědčivých výkonech na střelnicích v této sezóně a chybovala hned pětkrát. "Byl to pro nás divnej závod. Holky nejsou úplně srovnaný s časem," přpomněl  téměř třicetihodinové cestování letadlem a obrovský posun času. Následně Vítek ohodnotil i olympijské závodiště. "Areál odpovídá standardům pro olympijský závod. Jediné, co tu chybělo, byli diváci," připomněl Vítek poněkud komorní atmosféru.

Dodejme pak, že Vítková nakonec dojela do cíle na 53. pozici, Jislová i díky pád krátce před cíle na 61. místě, Charvátová pak skončila až třiasedmdesátá.

SP v biatlonu v Pchjongčchangu (Korea):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 20:43,7 (0)
2. Eckhoffová (Nor.) -8,4 (0)
3. Chevalierová (Fr.) -41,6 (0)
4. Mäkärainenová (Fin.) -58,7 (2)
5. Dunkleeová (USA) -59,7 (1)
6. Džymová (Ukr.) -1:01,0 (0)
7. Hildebrandová (Něm.) -1:04,6 (1)
8. Bescondová (Fr.) -1:16,1 (1) a Brorssonová (Švéd.) -1:16,1 (0)
10. Braisazová (Fr.) -1:16,4 (2)

...

16. Puskarčíková -1:28,5 (0)
21. Koukalová -1:43,4 (2)
53. Vítková -2:40,0 (2)
61. Jislová -2:53,8 (2)
73. Charvátová (všechny ČR) -3:27,0 (5)

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů):

1. Dahlmeierová 963,
2. Koukalová 877
3. Mäkäräinenová 819
4. Dorinová Habertová (Fr.) 711
5. Wiererová (It.) 604
6. Chevalierová 550

...

10. Puskarčíková 490
25. Vítková 249
53. Charvátová 77
86. Davidová 13

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama