Stíhačku v Pchjongčchangu ovládla Němka Dahlmeierová, Koukalová skončila i přes ztrátu hůlky osmá

Pchjongčchang - V jihokorejském Pchjongčchangu, tedy v místě, kde se budou téměř za rok konat Zimní olympijské hry, se v těchto dnech koná další díl biatlonového Světového poháru a po sprinterských závodech jak žen, tak i mužů, jsou v sobotu na programu stíhací závody obou těchto kategorií. Jako první se na trati určené pro olympijské závody v biatlonu v sobtu představily ženy a tak především české fanoušky zajímalo, jak si povede tuzemská biatlonová královna Gabriela Koukalová poté, co se jí nevydařil podle svých představ čtvrteční sprint, na kterém skončila až jednadvacátá. Protože právě v tomto sprinterském závodě byla nejlepší Češkou Eva Puskarčíková, jež skončila na 16. pozici, byla to tato harrachovská rodačka, která z českých závodnic vjela do stíhacího závodu jako první. Přesto to ale byla nakonec Koukalová, jež jako první z Češek dojela ve stíhačce do cíle. Přes všechny peripetie se ztracenou hůlkou se dokázala vylepšit o třináct míst a skončila tak tedy osmá. Stejně jako ve sprintu pak ve stíhačce triumfovala Němka Laura Dahlmeierová.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie

Ze začátku to s Gabrielou Koukalovou, co se týče ve vylepšování jejího výsledku ze čtvrtečního sprintu, celkem slibně, neboť už po první střelbě vleže se mohla vyšvihnout docela vysoko. Jenže nakonec na této položce netrefila poslední terč a bylo ještě hůř, když při odjezdu z tohoto stavu česká biatlonová jednička ztratila hůlku, pro kterou se tak vracela. Po následném trestném kole pak figugorovala až na 28. pozici, přičemž ztrácela na vedoucí závodnici až dvě minuty. Střelecky se na úvodní střelbě nedařilo ani jiny přesné Evě Puskarčíkové, která zaznamenala hned chyby a i proto, tak po 300 metrech navíc jela až za svou slavnější krajankou.

To Němka Dahlmeierová byla na střelnici bezchybná a to nejen na úvodní položce, ale i na té druhé, obě se absolvovaly vleže. Díky tomu si tak vytvořila minutový náskok. Narozdíl od úvodní střelby si vedla Koukalová na té druhé podstatně lépe a díky nule se tak posunula na osmnáctou pozici. Jeden omyl pak udělala na druhé položce Puskarčíková a tehdy se tak pohybovala až někde kolem čtyřicítky.

K přesnosti na střelnici pak suverénní Dahlmeierová přidala i vynikající běh a tím se tak čím dál více blížila k triumfu nejen v tomto závodě, ale i v celkovém hodnocení Světového poháru. O minutu za ní pak před třetí střeleckou položkou a tudíž první střelbou vestoje byla přítomna její krajanka Hildebrandová. Na zmiňované první stojce Koukalová pak udělala jednu chybu, přesto si o jedno místo polepšila a byla tak tedy sedmnáctá.

Že tento závod patřil především Dahlmeierové, tak to se potvrdilo při závěrečné střelbě vestoje, kdy taktéž nechybovala a už tehdy tak bylo jasné, že to bude ona, kdo se bude radovat z triumfu v tomto závodě. Rychlý běhh předváděla v závodě i Finka Mäkäräinenová a protože i ona zaznamenala na této položce nulu, mohla se taktéž radovat a to z umístění na druhé příčce. Také Koukalová poslední střelbu zvládla bezchybně a i když z této střelby odjížděla na 11. mistě, nakonec do cíle dorazila na solidním osmém místě. „Na trati Gábina hlásila, že ji berou křeče do nohou, ale klobouk dolů, jak běžela. Jen škoda těch chybiček na střelnici, ale to zlepšení je výrazné. Dahlmeierová si z toho udělala závod sama pro sebe, jasně kraluje," okomentoval dění na trati kouč biatlonistek Zdeněk Vítek.

Světový pohár v biatlonu - Pchjongčchang:

Ženy - stíhací závod na 10 km:

1. Dahlmeierová (Německo) 27:58,0 (0)
2. Mäkäräinenová (Finsko) +1:12,6 (2)
3. Bescondová (Francie) +1:18,9 (1)
4. Eckhoffová (Norsko) +1:32,0 (5)
5. Dunkleeová (USA) +1:32,5 (3)
6. Hildebrandová (Německo) +1:42,7 (1)

-----

8. Koukalová (ČR) +2:00,5 (2)
39. Puskarčíková (ČR) +3:59,4 (5)
Vítková (ČR) nedokončila

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český biatlon se zase konečně může radovat. Ve štafetě v Oberhofu Češky…

13.01.2019 13:36 Oberhof - Byl to štafetový závod plný příběhů a zvratů. Na samém jeho začátku kvůli zlomené pažbě…

Sáblíková na vícebojařském ME získala stříbro!

12.01.2019 16:22 Collalbo - Český sport se o tomto víkendu může radovat z dalšího skvělého úspěchu. Postarala se o…

Turné ovládl Kobajaši. Koudelka v Bischofshofenu skončil šestý!

06.01.2019 20:13 Bischofshofen - Dlouhý den v neděli zažili skokané na lyžích. Protože se v sobotu kvůli silnému…

Stále lepšící se Koudelka skončil v Ga-Pa čtvrtý. Vyhrál opět Rjoju…

01.01.2019 16:35 Garmisch-Partenkirchen - Novoroční závod v německém Garmisch-Partenkirchenu v rámci Turné čtyř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama