Fourcade v jihokorejské stíhačce potvrdil své kralování, ani jeden Čech nebyl v první dvacítce

Pchjongčchang - Po biatlonistkách v sobotu absolvovali svůj stíhací závod v jihokorejském Pchjongčchnagu na trati tentokráte dlouhé 12,5 kilometru i biatlonisté. A poté, co dopoledne středoevropského času kralovala suverénka mezi ženami Laura Dahlmeierová, tak i mezi muži dominoval jejich král a to Francouz Martin Fourcade. Ten sice do tohoto stíhacího závodu vyjel ze třetí pozice, přesto to byl nakonec on, kdo se v tomto závodě radoval z vítězství a jen tak všem ukázal, že velký křišťálový glóbus určený pro celkového vítěze biatlonového Světového poháru nemíří do jeho rukou pouhou náhodou. Pokud se podíváme na výkony českých biatlonistů, tak ti nijak zvlášť neoslnili, neboť se žádný z nich nedokázal probojovvat do první dvacítky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vzhledem ke svému výkonu v pátečním sprintu vjel do stíhacího závodu jako první Rakušan Eberhard a to s uklidňujícím čtyřicetivteřinovým náskokem před ostatními. Před tímto závodem již jistý držitel velkého křišťálového glóbu za letošní sezónu Martin Fourcade měl tedy docela honičku, aby tohoto Rakušana dokázal překonat. Protože první střelecká položka vleže vyšla oběma závodníkům na jedničku, rozestup se ani po odjezdu z tohoto stavu mezi nimi nikterak zásadně neměnil. Na třetím místě byl poté přítomen Němec Lesser, jenž pro změnu ztrácel na vedoucího Rakušana skoro minutu.

Jako devatenáctý vjel do stíhacího závodu první z Čechů a to konkrétně Krupčík, jenž sice zastřílel na úvod čistě, nicméně jeho běh nebyl zrovna z nejrychlejších. To jeho kolega Michal Šlesingr byl na tom běžecky o dost lépe, ovšem na střelnici zaznamenal jeden omyl a proto se tak oba poté pohybovali kolem 25. místa. Na střelnici se nedařilo ani dalším českým reprezentantům. Krčmář chyboval jednou, Václavík pak musel na úvod hned na dvě trestná kola.

Stejný počet trestných kol pak po druhé střelbě vleže musel absolvovat dosud vedoucí muž závodu Eberhard a dotírající Fourcade tak toho mohl využít a využil. Na střelnici se nijak zvlášť dlouho nezdržoval a opustil ji se sedmivteřinovým náskokem na trojici závodníků z Rakouska Eder, Landertinger a Eberhard. I na této položce se dařilo Krupčíkovi, jenž tak zaznamenal svou druhou nulu v této stíhačce, ovšem nakonec tehdy figuroval až na 20. místě. Ani jednu chybu neudělal ani Michal Šlesingr, který se pro změnu vyskytoval na 23. příčce. Jelikož čistě zastřílel i Krčmář, mohl pomýšlet na návrat do bojů o umístění se do 40. místa tak, aby byl po tomto závodě bodován.

Na řadu pak přišla třetí položka, která se už střílela vestoje a protože ani jeden z veedoucích závodníků nechyboval, znamenalo to, že se pořadí na čele neměnilo. V tu chvíli se stal nejlepším českým reprezentantem Šlesingr, jenž vybílil opět všechny terče a díky tomu se tak dostal už na 18. příčku. To Krupčík poprvé v závodě chyboval a to když netrefil jeden terč na této položce, jeho kolega Krčmář pak musel následně absolvovat dalších 300 metrů navíc.

Po poslední střelbě už bylo jasné, že to bude francouzský "profesor biatlonu" Fourcade, kdo se bude po tomto stíhacím závodě radovat z triumfu, na druhé místo se dokázal dostat Rus Šipulin, jenž taktéž v závěru zastřílel čistě a ani Rakousko nemuselo smutnit. Na třetím místě totiž nakonec dojel Eberhard. Střelecké trápení Čechů pak nebralo konce ani při poslední střelbě vestoje, kdy Šlesingr jednou chyboval a tím pádem tak ztratil šanci na umístění v první dvacítce. Nakonec skončil na 24. místě, Krupčík pak o tři místa za ním. Krčmář s Václavíkem pak nedosáhli na bodovaná místa.

Světový pohár v biatlonu - Pchjongčchang:

Muži - stíhací závod na 12,5 km:

1. M. Fourcade (Francie) 31:24,2 (0)
2. Šipulin (Rusko) +34,5 (0)
3. Eberhard (Rakousko) +36,7 (3)
4. Eder (Rakousko) +1:03,2 (2)
5. Garaničev (Rusko) +1:09,5 (2)

...

24. Šlesingr (ČR) +2:08,4 (2)
27. Krupčík (ČR) +2:26,6 (2)
51. Krčmář (ČR) +4:39,0 (4)
58. Václavík (ČR) +6:09,3 (8)

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další historický zápis díky Ledecké. Češka jako první ovládla v sezóně SP…

18.01.2020 14:33 Aktualizováno Po závodě v rakouském Bad Gasteinu si česká nejen snowboardistka Ester Ledecká spravila chuť a poté…

Až třicátý byl nejlepší Čech. Ve sprintu triumfoval Francouz Fourcade

16.01.2020 16:20 Ve třetím závodě se podařilo vyhrát Francouzovi Martinu Fourcadovi, jemuž se opět tak povedlo…

České skokany už netrénuje David Jiroutek. Koudelkovi vyhrkly slzy do očí

13.01.2020 18:35 Vedení skokanského úseku lyžařského svazu odvolalo z pozice kouče českých skokanů na lyžích Davida…

Fourcade po hromadném závodě v Oberhofu ve vedení SP, Krčmář skončil devátý

12.01.2020 16:08 Český biatlon se mohl po neděli radovat z nejlepšího umístění svého reprezentanta v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama