Šlesingrův pád i trable na střelnici, mužská štafeta skončila nakonec osmá. Nejlepší byla Francie

Pchjongčchang - Po ženské štafetě se v jihokorejském Pchjongčchangu v neděli představili ve svém štafetovém závodě na 4x7,5 kilometru i biatlonisté. Narozdíl od ženského kvarteta to české mužské kvarteto na medailový úspěch nedosáhlo a to především hned kvůli několika potížím na trati. Našim biatlonistům se nedařilo hlavně na střelnici, vedle toho hned v prvním úseku po kolizi s ukrajinským závodníkem spadl Michal Šlesingr a to tak nešťastně, že při tom zlomil obě své hůlky. Přesto přesevšechno je nakonec konečné osmé místo pro kvarteto Šlesingr, Krupčík, Soukup, Krčmář docela slušný výsledek. Z vítězství v tomto závodě se nakonec radovali Francouzi.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Protože v jihokorejské destinaci se o tomto víkendu českým mužům příliš nedaří a jedinou světlou výjimkou je tak Michal Šlesingr tím, kdo nyní předvádí nejlepší výkony a i proto dostal za úkol odstartovat mužskou štafetu. Právě jeho výkony v posledních dnech se potvrdily i jeho výkonem v úvodu tohoto závodu, kdy jednak výtečně běžel a vedle toho přidal i slušnou střelbu a to i přesto, že na úvodní ležce musel sáhnout k jednomu dobíjení. Nadále ovšem zůstával v kontaktu s čelem startovního pole. Naopak Italové museli vzdát boj o medaile už po první střelbě, neboť Hofer musel hned takto na úvod na tři trestná kola.

To Němci mohli být v tu chvíli o dost spokojenější, jelikož díky rychlému běhu Lessera to byli oni, kdo se mohl vyhřívat na výsluní průběžného pořadí. Před střelbou vestoje se nacházel Šlesingr na desátém místě, přesto na stav dorazil prakticky společně s lídrem tohoto závodu a přestože tehdy začal na střelnici foukat velmi silný vítr, dokázal tento rodák z Ústí nad Orlicí vybílit všechny terče bez větších potížích a i poté tak tedy pokračoval v pronásledování vedoucí skupinky šesti závodníků. Krátce před předávkou, ale přišel nešťastný pád českého reprezentanta, jemuž se tak zlomili obě hůlky a i proto tak nakonec ztratil na čelo deset vteřin.

Když tedy  do druhého úseku vjel Tomáš Krupčík, měl na svém kontě už půlminutovou ztrátu na první Nory. Ty mimochodem ve zmiňovaném druhém úseku reprezentoval velezkušený Björndalen. Ten si počínal zkušeně v běžecké části závodu a tak mohli být Norové stále na prvním místě před dotírajícími Francouzi. Zatímco Šlesingrovi se před tím dařilo vyhnout se trestnému kolu, jeho kolegovi Krupčíkovi už nikoli, neboť po jeho stojce musel na 150 metrů dlouhé trestné kolo. Následně se tak české kvarteto propadlo na 12. místě, přičemž ztrácelo na čelo až dvě minuty. Na Soukupa, jenž mměl na starost třetí úsek tak nečekal jednoduchý úkol, přesto se mu střelecky dařilo, jelikož vleže nepotřeboval ani jeden náhradní náboj, vestoje pak pouze jeden. Co se týče jeho běhu, tam snad spotřeboval všechny síly, které měl k dispozici.

Finišmanovi Michalu Krčmářovi tak předával na osmé příčce, ovšem tradičnímu zakončovateli mužských štafet se nedařilo na střelnici a to i kvůli tomu, že se tam začal totčit veliký vítr. To vše tak zapříčinilo jedno trestné kolo pro českého biatlonistu a česká štafeta se tak propadla na 13. pozici. Pokud se vrátíme k dění na čele, tak tam se tehdy dostali Rakušané, dosud vedoucí Norsko se propadlo díky jednomu trestnému kolu. Šanci na zisk zlata z tohoto závvodu tak dostali Francouzi, kteří na závěřečný úsek vyslali svého suveréna Martina Fourcada. Ten tak předvedl takový výkon, že už na něj nestačili ani Rakušané, jež ztratili na Francouze půlminuty a museli se spokojit s druhým místem. Jako třetí nakonec do cíle dorazili Norové.

Poslední dva kilometry vydal ze sebe úplně všechno Michal Krčmář, jemuž se nakonec  podařilo české kvarteto dostat na konečnou osmou pozici. „Nakonec se konečné umístění dá vzít ještě jako přijatelné, protože tam byla dvě trestná kola a ještě ten smolný pád na prvním úseku," řekl po závodě Michael Málek, trenér biatlonistů.

Světový pohár v biatlonu - Pchjongčchang:

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Francie (Beatrix, S. Fourcade, Desthieux, M.Fourcade) 1:12:09,5 (0+10)
2. Rakousko (Waeger, Eder, Eberhard, Landertinger) +33,8 (0+9)
3. Norsko (Christiansen, Björndalen, Gjermundshaug, L´Abéé-Lund) +45,4 (1+8)
4. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Babikov, Šipulin) +1:11,1 (0+9)
5. Ukrajina (Pryma, Semenov, Semakov, Pidhrušnyj) +1:28,0 (0+7)
6. Německo (Lesser, Rees, Doll, Peiffer) +1:39,3 (1+14)

-----

8. Česko (Šlesingr, Krupčík, Soukup, Krčmář) +3:11,8 (2+9)

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama