Dahlmeierová se po stíhačce v Kontiolahti může radovat z celkového vítězství ve Světovém poháru. Koukalová si odstřelila šanci na slušné umístění

Kontiolahti - Po biatlonistech, kteří v poledne zahájili sobotní program Světového poháru v biatlonu ve finském Kontiolahti svým stíhacím závodem, se nyní v tomto finském středisku představili i biatlonistky, jež tak také absolvovali svou tentokrát desetikilometrovou stíhačku. Tu nejlépe ze všech zvládla německá suverénka této sezóny Laura Dahlmeierová, kteríá tak tímto triumfem potvrdila i své prvenství v celkovém pořadí Světového poháru v biatlonu. Je tak nyní už jasné, že ji nemůže nikdo předstihnout. Její největší soupeřka v rámci Světového poháru Gabriela Koukalová pak v tomto sobotním závodě uzavřela elitní desítku a to poté, co v závěrečné střelbě zaznamenala hned dvě chyby, přičemž před tím v závodě ani jednou nechybovala. I kdyby tak česká reprezentantka triumfovala ve všech třech závodech v posledním díle biatlonového Světového poháru, jenž se bude konat v Holmenkollenu, na celkový triumf v seriálu po tomto dni tak zkrátka už nedosáhne.

Přidejte svůj názor

Gabriela Koukalová
doporučujeme

Jako první vjela do sobotní stíhačky Norka Ekhoffová, jež v pátek uspěla ve sprintreském závodě, který vyhrála. Ovšem byla to tato Norka, která hned na úvodní položce vleže jednou chybovala, to Němka Dahlmeierová odstřílela úvodní položku čistě, stejně tak jako všechny tři české reprezentantky, které se tohoto závodu zúčastnily: Gabriela Koukalová, Veronika Vítková a Lucie Charvátová. Všechny si tak v průběžném pořadí polepšily, první jmenovanou tuzemskou biatlonovou královnu jsme mohli tehdy zaregistrovat na deváté příčce.

Jak Eckhoffová, tak i Dahlmeierová, jež tedy vedly startovní pole, však musely na jedno trestné kolo po druhé střebě a do čela se tak místo nich dokázala díky své bezchybné palbě posunout Francouzka Aymonierová. Stejně bezchybně si na druhé střelbě vedla i Koukalová a když k tomu všemu ještě přidala celkem slušný běh, mohli jsme ji zaregistrovat na průběžné čtvrté pozici. Následovala pak první stojka, kde si svou šanci na vysoké umístění odstřelila dvěma střelami mimo terč Eckhoffová a čistě střílející Dahlmeierová se tak na čele osamostatnila. Sedm vteřin za ní se pak pohybovala Koukalová, která se společně s Francouzkou Dorinovou-Habertovou snažila dostihnout německou reprezentantku. Další biatlonistky ztrácely na tuto dvojici až dvacet sekund.

Že to bude skutečně Dahlmeierová, která se bude radovat z celkkového desátého triumfu v této sezóně, tak o tom bylo jasno po závěrečné střelbě, na druhém místě pak skončila Dorinová Habertová, na bronzovou příčku se pak dokázala dostat Italka Vitozziová. Ta tak využila hned dvou trestných kol, a které musela po poslední položce Koukalová. Střelecký výkon české biatlonové jedničky právě na tomto stavu pak po závodě okomentoval kouč našich biatlonistek Zdeněk Vítek následujícími slovy: „Rány šly hodně vedle, už bylo vidět, že toho má opravdu dost. Únava se kumuluje a bylo to znát, že jí dochází síla. Už to nemělo tradiční drajv Gábiny."

Nakonec tak Koukalová obsadila desátou příčku. „Pro mě ten závěr už byl jen o vůli, chyběla tomu lehkost," uznala i sama závodnice. Vítková se umístila na konečném 24. místě, Charvátová, která při ležkách nechybovala ani jednou, přesto i tak v závodě zaznamenala celkem čtyři omyly na střelnici, skončila na ještě bodovaném 34. místě.

Světový pohár v biatlonu v Kontiolahti:

Ženy - stíhací závod na 10 km:

1. Dahlmeierová (Něm.) 29:54,4 (1 trestné kolo)
2. Dorinová-Habertová (Fr.) +16,5 (2)
3. Vitozziová (It.) +19,9 (1)
4. Domračevová (Běl.) +21,9 (3)
5. Fialková (SR) +23,9 (0)
6. Hauserová (Rak.) +27,8 (0)

...

10. Koukalová (ČR) +44,8 (2)
24. Vítková (ČR) +1:54,6 (3)
34. Charvátová (ČR) +2:23,4 (4)

Stav SP (po 23 z 26 závodů):

1. Dahlmeierová 1137
2. Koukalová 970
3. Mäkäräinenová (Fin.) 883
4. Dorinová-Habertová 797
5. Wiererová (It.) 651
6. Chevalierová (Fr.) 645

...

11. Puskarčíková (ČR) 492
26. Vítková 275

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama