Koukalová s Moravcem se ve štafetě smíšených dvojic umístili na šestém místě, zvítězili Rakušané

Kontiolahti - I v neděli pokračuje ve finském Kontiolahti a jako první se v tento den uskutečnil v tomto zmiňovaném finském středisku závod smíšených dvojic, což je vůbec nejmladší biatlonová disciplína ze všech. Česká výprava nominovala na tento závod své nejlepší závodníky posledních dní Gabrielu Koukalovou a Ondřeje Moravce a právě tito reprezentanti nakonec dotáhli českou štafetu smíšených dvojic na konečné šesté místo. Z vítězství v tomto závodě se pak radovali Rakušané. Druzí skončili Američané, třetí Němci.

Přidejte svůj názor

Gabriela Koukalová závodila v závodě smíšených dvojic v Kontiolahti spolu s Ondřejem Moravcem
doporučujeme

Poprvé česká biatlonová výprava nominovala v rámci Světového poháru do nejmladší disciplíny tohoto sportu, tedy do závodů smíšených dvojic, vždy Puskarčíkovou s Krčmářem a pokaždé se toto duo umístilo na 13. místě. Možná proto tak tentokrát čeští trenéři sáhli k překvapivému složení smíšené dvojice, neboť v Kontiolahti se nyní v tomto závodě představilo v současnosti to vůbec nejlepší, co tuzemský biatlon nabízí a to Gabrielu Koukalovou a Ondřeje Moravce. Společně s dalšími 24 dvojicemi se toto duo postavilo na start. A že to pro český pár nebude zrovna nejjednodušší závod, tak to se ukázalo na první střelecké položce vleže, kde musela Koukalová sáhnout k jednomu dobíjení. Proto se tak po odjetí z tohoto stavu česká štafeta nacházela ke konci startovního pole. Jelikož ale předvedla výtečný běh a k tomu všemu ještě bezchybnou stojku, dokázala posunout českou smíšenou štafetu zptky do předních pozic.

Konkrétně se posunula na dvanácté místo a právě v době, kdy na této pozici figurovala, předávala svému kolegovi Ondřeji Moravcovi. Ten při svém prvním úseku spotřeboval jeden náhradní náboj a to př střelbě vestoje, před tím vleže vybílil všech pět terčů na první pokus. I přes toto jedno dobíjení Moravec neklesal pořadím, naopak pozici českého páru zlepšoval a když předával opět Koukalové, mohli jsem zaregistrovat českou vlaječku na výtečném průběžném třetím místě. Přesto ale Češi o něco výrazněji ztráceli na vedoucí rakouský pár Hauserová, Eder.

Koukalová se bez jednoho dobíjení neobešla ani tentokrát a i tentokrát to bylo při její střelbě vleže. Po této střelbě se tak tedy česká štafeta pohybovala na pátém místě, neboť tehdy byly na střelnici přesnější a rychlejší Francouzi s Američany. Při následující střelbě se ke slovu přihlásil poněkud silnější vítr, který pozlobil biatlonistky, Hauserovou ovšem nikoli a i proto bylo od té doby čím dál jasnější, že to budou právě Rakušané, kteří budou mířit za triumfem. To tuzemské biatlonové královně se na její poslední střelecké zastávce příliš nedařilo a musela vypotřebovat hned všechny tři náhradní náboje, vedle toho na stavu strávila celkem dost času a tak bylo taktéž jasné, že Češi na medailové umístění mohou zapomenout. Moravcovi Koukalová předávala na sedmé pozici, český reprezentant pak v posledním úseku předvedl nejrychlejší běh ze všech, přesto ale nakonec dorazil do cíle na konečném šestém místě. Je to sice české maximum v této disciplíně, ovšem s párem Koukalová - Moravec se čekalo asi ještě o trochu lepší umístění.

Závod hosnotil pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář: „Trochu zvláštní závod, ale neztratili jsme se v něm. Drželi jsme se vpředu, ale přece jen těch osm dobíjení bylo až moc. Hlavně škoda té poslední ženské stojky, tam to čelo ucuklo a Ondra Moravec už to pak nedokázal víc sjet."

Světový pohár v biatlonu - Kontiolahti:

Smíšený závod dvojic:

1. Hauserová, Eder (Rakousko) 31:35,1 (0+5)
2. Dunkleeová, Bailey (USA) +32,8 (0+5)
3. Dahlmeierová, Rees (Německo) +33,3 (0+6)
4. Chevalierová, Beatrix (Francie) +36,5 (0+8)
5. Višněvská, Savickij (Kazachstán) +47,8 (0+7)
6. Koukalová, Moravec (Česko) +51,1 (0+8)

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama