Koukalová nepodala ruku šéfovi biatlonové unie: Šlo o úmysl

Oslo - Biatlonistka Gabriela Koukalová v pátek získala malý křišťálový glóbus za sprint a při následném slavnostním ceremoniálu jasně deklarovala svůj postoj, když odmítla podat ruku prezidentovi Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Andersi Bessebergerovi.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Gabriela Koukalová
doporučujeme

Na páteční ceremoniálu Koukalová převzala od Besseberga křišťálovou trofej... a poté nic. Česká biatlonistka norskému funkcionáři odmítla podat ruku. "Byl to rozhodně úmysl," svěřila se v rozhovoru pro iSport.cz.

"Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, jde mu výhradně o sebe, a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit, proto jsem mu tu ruku nepodala," doplnila .

Anders Besseberg čelí velké kritice kvůli váhavému postoji k řešení dopingové kauzy. Norovi je vyčítáno upřednostňování zájmů sponzorů na úkor těch sportovních. Hlasy volající po jeho sesazení z funkce prezidenta IBU, kterou zastává už od roku 1993, v poslední době značně síly. K změně šéfa však pravděpodobně nedojde dříve než v příštím roce, kdy skončí stávající volební období.

Besseberg byl chováním Koukalové řádně zaskočen, jak prozradila sama sportovkyně: "No, vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. Tak jsem se usmála a řekla mu I am sorry. Prostě vám ji nepodám."

Biatlonová obec se rozdělila na dvě názorově odlišné skupiny a nezdá se, že by v nejbližší budoucnosti mělo dojít ke smíru.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Sáblíková pokračuje v překonávání rekordů! V rámci závodu SP se tak stalo…

09.03.2019 23:30 Salt Lake City - Po nedávném vícebojařském mistrovství světa, které proběhlo v kanadském Calgary,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama