Na stupních vítězů v mužské stíhačce skončili vedoucí muži Svtového poháru. Nejlepším Čechem byl osmý Moravec

Holmenkollen - Po biatlonistkách se na trať v norském Holmenkollenu v sobotu vydali i biatlonisté a i oni měli na programu stíhací závod, tentokrát však dlouhý 12,5 kilometru. V tomto závodě se potvrdilo, proč právě Rus Anton Šipulin, Nor Johannes Boe a Francouz Martin Fourcade jsou ti, kteří vedou v celkovém pořadí letošního Světového poháru. Byla to totiž právě tato trojice závodníků, která se umístila na medailových pozicích. Nejlepším českým závodníkem pak byl Ondřej Moravec, jenž dorazil do cíle na osmém místě.

Ondřej Moravec
doporučujeme

Ze začátku závodu to ale nevypadalo na to, že by právě Nor Johannes Boe, jenž zvítězil v pátečním sprintu a suverén letošní sezóny Francouz Martin Fourcade, mohli okupovat přední pozice i na konci této stíhačky. Byli totiž tito dva, kteří hned na úvodní položce zaznamenali jednu chybu a díky tomu se tak do čela závodu mohl dostat dosud třetí Rus Anton Šipulin. Protože se Moravcovi nepodařilo hned na úvod vybílit závěrečný terč, musel i on absolvovat 150 metrů navíc.

Boe s Fourcadem tak následně museli pronásledovat vedoucího Šipulina, který se nacházel dvacet vteřin před nimi a nic se na tom nezměnilo ani po druhé střelbě vleže. Tu tentokrát čistě odstřílel Moravec, který ovšem strávil na střelnici o něco déle času, přesto nakonec i nadále figuroval na průběžném sedmém místě. Komu se ale závod nedařil, tak tím byl Michal Šlesingr, který nejen, že se mu podařilo hned dvakrát minout terč, navíc totiž vedle toho i dvakrát spadl a proto se tak nacházel na konci třetí desítky. To Krčmář se po úvodních dvou položkách mohl být spokojen, jelikož vše čistě odstřílel a díky tomu se tak objevil na 15. místě.

Na čele závodu vše zdramatizoval vedoucí Šipulin, jenž svou úvodní ránu na třetí položce, tedy při první střelbě vestoje, uspěchal a tím pádem tak netrefil. Slibovalo to tak veli zajímavý závěr závodu, neboť ze třetí položky odjížděli Šipulin, Boe i Fourcade společně. Toto trio pak pronásledoval čtvrtý Moravec, jenž tak na tu čelní skupinku ztrácel díky své čisté střelbě půlminuty. Jeho kolega Krčmář však musel na jedno trestné kolo.

Vše nakonec rozhodla závěrečná stojka, na které Boe společně s Fourcadem museli na jedno trestné kolo, zatímco Šipulin této dvojici díky vybílení všech pěti terčů unikal. Ruský reprezentant tak tedy získal v Holmenkollenu své druhé letošní zlato, kilometr před cílem se pak rozhodlo o stříbru pro Fourcada. Třetí tedy dorazil Nor Boe. Velmi slušné umístění si svou poslední nepřesnou ranou odstřelil Moravec, jenž tak tedy místo toho, aby bojoval čtvrté místo, nakonec skončil osmý. „Na odchod musí být nula a to mě mrzí, že nebyla. Bolelo mě to ke konci už neskutečným způsobem. Už jsem na to fakt moc neměl, síly ubývají," řekl ke svému výkonu po závodě Moravec.

S konečným umístěním v tomto závodě mohl být nakonec spoojen i jeho krajan Krčmář, jenž si tak polepšil hned o třináct pozic. „Já myslím, že Moravec i Krčmář udělali maximum, na co ještě měli za aktuální situace, když už se úplně všichni perou s únavou. U Šlesingra byla nejvíc škoda těch pádů"  řekl Michael Málek, kouče českých biatlonistů.

Světový pohár v biatlonu - Holmenkollen:

Muži - stíhací závod na 12,5 km:

1. Šipulin (Rus.) 32:11,9 (1)
2. M. Fourcade (Fr.) +5,7 (2)
3. Boe (Nor.) +21,6 (2)
4. Lindström (Švéd.) +44,7 (0)
5. Hofer (Itálie) +55,5 (2)

-----

8. Moravec (ČR) +57,3 (2)
13. Krčmář (ČR) +1:35,1 (1)
34. Šlesingr (ČR) +3:06,2 (3)
44. Soukup (ČR) +3:50,9 (3)
45. Václavík (ČR) +4:04,5 (4)

Stav SP (po 25 z 26 závodů):

1. M. Fourcade (Fr.) 1302
2. Šipulin (Rus.) 901
3. J. Boe (Nor.) 808
4. Eberhard (Rak.) 722
5. Schempp (Něm.) 720

----

12. Moravec (ČR) 583
17. Krčmář (ČR) 466
23. Šlesingr (ČR) 384
62. Soukup (ČR) 52
65. Krupčík (ČR) 48
67. Václavík (ČR) 42

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stíhačku vyhrál Nor Tarjei Boe. Nejlepší Čech Krčmář se zlepšil o 25 míst

07.03.2021 17:40 Aktualizováno Závod, jenž zakončil první týden Světového poháru v Novém Městě na Moravě, vyšel českým barvám…

Vlhová si na domácím slalomu pro vítězství nakonec nedojela. Dubovská…

06.03.2021 14:48 Seriál Světového poháru v alpském lyžování žen v sobotu pokračoval slalomem ve slovenských Nízkých…

Sprint byl pro české biatlonistky lepší než štafeta. Nejlepší Davidová na…

06.03.2021 13:02 Čtvrteční štafeta na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě se českým biatlonistkám vůbec…

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama