Snowboardcrossařka Samková poprvé ovládla seriál Světového poháru

Veysonnaz - Snowboardcrossařka Eva Samková si vynahradila zklamání z nevydařeného mistrovství světa. Olympijská vítězka v posledním závodě sezóny obsadila druhé místo a poprvé v kariéře získala velký křišťálový glóbus.

Eva Samková
doporučujeme

Vloni v závěrečném startu Samkovou o glóbus připravila Italka Michela Moioliová a stejná snowboardcrossařka byla úhlavní soupeřkou i v letošním vyvrcholení SP. Při absenci druhé ženy pořadí, zraněné Australanky Brockhoffové, a díky náskoku 480 bodů na Moiolovou stačilo Češce, aby ve Švýcarsku dojela nejhůře třetí.

Samková si podmanila páteční kvalifikaci a přesvědčivě zvládla také sobotní vyřazovací fáze, přemožitelku nenašla ve čtvrtfinále ani v semifinále. Na programu byla rozhodující jízda a přímý souboj s Moiolovou.

Ve finále se rodačka z Vrchlabí brzy ujala vedení, které držela většinu závodu. Až po chybě v poslední zatáčce ji předstihla Charlotte Bankesová, ovšem co bylo podstatné, ataku Italky Moioliové odolala. Samková proťala cíl na druhé pozici a slavila premiérového prvenství v celkovém hodnocení Světového poháru. 

Třiadvacetiletá svěřenkyně Marka Jelínka si po celý ročník udržovala stabilní výkonnost. Dvakrát stanula na nejvyšším stupni a třikrát skončila stříbrná.

Světový pohár ve snowboardcrossu ve Veysonnazu

Ženy: Ženy: 1. Bankesová (Fr.), 2. Samková (ČR), 3. Moioliová (It.), ...v kvalifikaci 25. Louthanová (ČR).

Konečné pořadí SP (po 7 závodech): 1. Samková 5170, 2. Moioliová 4490, 3. Brockhoffová (Austr.) 4060, ...29. Hopjáková (ČR) 330.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama