Dodatečná olympijská medaile pro Česko. Díky diskvalifikovaným ruským biatlonistkám

Soči - Česká republika má po tomto dni další olympijskou medaili. Jedná se konkrétně o bronz z posledních Zimních olympijských her, které se v roce 2014 konaly v ruském Soči. Tehdy totiž třetí původně skončila ruská ženská štafeta, jejíž členky Jana Romanovová a Olga Viluchinová však byly diskvalifikovány kvůli dopingu. A protože tehdy čtvrtá skončila česká ženská štafeta ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Koukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková, bude to tedy ona, která získá tuto dodatečnou bronzovou medaili.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Znamená to tedy mimo jiné i to, že jak pro Evu Puskarčíkovou a Jitkou Landovou, jež mimochodem již ukončila svou kariéru, to bude vůbec první olympijská medaile na jejíž krky poputuje.

Vedle toho, že Viluchinová navíc kromě vrácení této bronzové medaile ze závodu ženských štafet, čeká i ztráta další její medaile ze Soči 2014 a to stříbra ze sprintu. A přestože jak Viluchinová, tak i Romanovová taktéž ukončily svou kariéru, Mezinárodní olympijský výbor (MOV) sáhl, stejně jako v předešlých případech, ve kterých byl u dalších ruských olympioniků zjištěn doping, k doživotnímu zákazu startu v závodech pod pěti olympijskými kruhy.

Právě Viluchinová společně s Romanovovou figurují na seznamu ruských sportovců, kteří jsou podezřelí z toho, že byly součástí dopingového skandálu, při kterém nad tím, že sportovci dopovali, měl mít dohled přímo Kreml, jenž měl i manipulovat s jednotlivými vzorky. Stejný osud jako tyto dvě biatlonistky, potkal i skeletonistu Sergeje Čudinova a členy zlatého čtyřbobu Dmitrije Truněnkova a Alexeje Něgodalja. Mimochodem, pilot této čtyřbobové posádky Alexandr Zubkov byl  již během minulého týdne taktéž potrestán a musel tak odevzdat hned dvě zlaté medaile.

Celkem tak do této doby bylo kvůli tomuto dopingovému skandálu z původní výsledkové listiny vyškrtnuto již 19 ruských sportovců. Navíc není vyloučeno, že nadcházející Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchaangu bude bez ruských sportovců.

Závěrem dodejme, že česká výprava má ze Soči dvě zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile.

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama