Olympijský bronz kalí dopingová aféra. Co na to česká hvězda?

Östersund - Díky dalšímu ruskému dopingovému skandálu máme novou olympijskou medaili z olympiády ze Soči. Co si o tom myslí biatlonová hvězda Gabriela Koukalová?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Gabriela Koukalová má na doping jasný názor.
doporučujeme

Dodatečný bronz, který dostala česká ženská biatlonová štafeta z ruské olympiády, je jen malou náplastí. O oficiální ceremoniál pod pěti kruhy české biatlonistky okradly dopující Rusky. Na svém facebooku se k celé události vyjádřila Gabriela Koukalová.

"Vím, že už to dávno všichni víte. Mám na mysli informaci o naší olympijské medaili ze Soči za ženskou štafetu, kterou s holkama dostaneme s téměř čtyřletým zpožděním. Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno za dost, na druhou mě to mrzí za Evu Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch," napsala toho času zraněná biatlonová hvězda na svém facebooku.

Koukalová si do své sbírky dvou druhých míst ze Soči tedy přidá ještě dodatečné třetí místo, protože byla členkou štafety, která má nově nárok na bronz. Rusky byly byly diskvalifikovány kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové.

"Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě přesně po vzoru letní olympiády! Na závěr bych jim chtěla sdělit, že je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější, než vítězství. Jmenuje se ČESTNOST A FÉROVÝ PŘÍSTUP nejen ve sportu, ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli," rozepsala se Koukalová.

Vítězka světového poháru tak pokračuje v dlouhodobé kritice dopingu, který je v biatlonovém prostředí spojen především se závodníky Ruské federace.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama