Ani sprint nevyšel podle představ. Nejlepší Čech byl až osmatřicátý, triumfoval Tarjei Boe

Östersund - I v sobotu pokračoval program prvního dílu Světového poháru v biatlonu sezóny 2017/18, jenž se koná v těchto dnech ve švédském Östersundu. A ani tentokrát se příliš českým mužům-biatlonistům, kteří se zúčastnili sobotního sprinterského desetikilometrového závodu. Nejlepšího českého reprezentanta totiž nespatříme ani v první třicítce, ale až na místě osmatřicátém, na kterém se nakonec umístil Michal Šlesingr. To o větší radost měli Norové, neboť to byl Tarjei Boe, starší bratr Johannese Boe, jenž byl nakonec o pouhých sedm desetin rychlejší v cíli než Francouz Martin Fourcade, jenž tak tedy nedosáhl na své páté vítězství v řadě, co se tedy týče sprintu ve švédském Östersundu.

SP v biatlonu

Dlouho to vypadalo, že by to mohl být Ondřej Moravec, který by mohl vylepšit postavení českého biatlonu ve výsledkové listině tohoto závodu, jenže při střelbě vestoje hned dvakrát chyboval a tím pádem tak už zmizely všechny naděje na lepší výsledek. Vedle špatné střelby se však na neúspěchu českých biatlonistů podepsal i špatný běh, jenž tak tedy nebyl zrovna z nejrychlejších. "Foukalo víc než v minulých dnech, ale při obou zastávkách na střelnici mě utekla jedna rána. Na trati nechávám všechno, ale je to na lyžích fakt dost upracované," vyprávěl po závodě Michal Krčmář.

Nejlepším reprezentantem pak byl Michal Šlesingr, jehož v konečném pořadí nalezne až na zmiňovaném 38. místě a je tak jediným Čechem, který si z tohoto závodu odnesl nějaké body. „Na střelnici docela nepříjemně pofukovalo, ale přišel jsem si hlavně slabší na trati. Neumím říct, v čem přesně byl ten háček, prostě mi to běžecky nesedlo," řekl Šlesingr. Stíhacího závodu, jenž je na programu v neděli, se pak nezúčastní ani Jaroslav Soukup.

Dlouhou dobu to už směřovalo k tomu, že by se mohl z vítězství ve sprintu radovat Francouz Maartin Fourcade, pátý triumf v řadě tohoto "profesora biatlonu" ve sprintu ve švédském Östersundu však nedovolil Tarjen Boe, jenž si ce do závodu odstartoval s velmi vysokým startovním číslem a to konkrétně s číslem 94, díky jeho výkonu a také díky v závěru chybujícímu Němci Lesserovi, jenž si taky brousil zuby na vítězství, byl tak o sedm desetin v cíli rychleji než právě Francouz.

Co se týče Johannese Boe, od kterého se případný triumf v tomto závodě čekalo spíše, tak tomu se střelecky vůbec nedařilo a vleže nastřádal hned tři omyly. Přesto však může být se svým konečným 11. místem spokojen.

Světový pohár biatlonistů - 10 km v Östersundu:

1. T. Boe (Nor.) 22:40,6 min. (1 tr. okruh)
2. M. Fourcade (Fr.) +0.7 (1)
3. Lesser (Něm.) +3,7 (1)
4. Svendsen (Nor.) +13,3 (1)
5. Schempp (Něm.) +15,0 (1)
6. Dolder (Švýc.) +16,0 (0)
7. Lindström (Švéd.) +16,7 (0)
8. Rastorgujevs (Lot.) +22,6 (1)

...

38. Šlesingr (ČR) +1:13,3 (1)
43. Krčmář (ČR) +1:26,6 (2)
44. Moravec (ČR) +1:28,6 (2)
45. Krupčík (ČR) +1:32,4 (1)
68. Soukup (ČR) +2:04,6 (2)

Stav SP:

1. M. Fourcade 102 b.
2. J. Boe (Nor.) 90
3. Fillon-Maillet (Fr.) 83
4. T. Boe 81
5. Svendsen 73
6. Lesser 72
...

35. Šlesingr 18
40. Moravec 11

Související:

Právě se děje