Potvrzeno! Koukalová se nezúčastní Her v Pchjongčchangu a ukončuje sezónu

Praha - O čem se před pár dny začalo v tuzemském biatlonovém zákulisí mluvit, to se nakonec v pátek večer potvrdilo. Biatlonová hvězda posledních let Gabriela Koukalová, která má od začátku letošní sezóny 2017/18 zdravotní problémy s lýtky, se nakonec nadcházejících Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu a vedle toho předčasně ukončila tuto sezónu. Pro Českou tiskovou kancelář (ČTK) tuto informaci potvrdil samotný šéf Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Gabriela Koukalová
doporučujeme

V loni zvolená Sportovkyně roku 2017 a úřadující světová šampionka se na Korejský poloostrov nakonec nepodívá a tím pádem tak nerozšíří české naděje na zisk cenných kovů. Zdravotní problémy s lýtky neustávají a nedovolují tak tedy jedné z největších sportovních českých hvězd současnosti nedovolují jednak pořádně zasáhnout do právě probíhajícího ročníku 2017/18, ani do tedy již zmíněných olympijských her. "Současný zdravotní stav jí nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezónu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké," řekl Jiří Hamza konkrétně k situaci kolem Koukalové.

Ta sice ze začátku sezóny trenovala společně s týmem, během prosince se ale od něj odloučila a od té doby se tak připravovala samostatně. "Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, olympiáda je vrcholem každého sportovce," uvedla závodnice ve svém prohlášení.

Připomeňme, že to byla právě ona, kdo před čtyřmi lety v Soči získala hned dvě stříbrné medaile (závod s hromadným startem a smíšená štafeta). Dodatečně pak do jejích rukou putuje ještě bronz z ženské štafety poté, co byla kvůli dopingu nedávmno diskvalifikována ruská štafeta. Výrazně se tak podílela na vzestup tohoto zimního sportu a zájem o něj v Česku.

Nyní tak tedy bude muset tým pod vedením šéftrenéra Ondřeje Rybáře najít náhradu za českou biatlonovou královnu, která dokázala například v roce 2016 celý Světový pohár. "Bohužel v současném stavu není Gabča navzdory jejímu úsilí i snaze celého podpůrného týmu schopna závodit," dodal k tomu Rybář.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama