ZOH: Z kvarteta zbyla jen půlka. Skokané na lyžích mají za sebou olympijskou kvalifikaci

Pchjongčchang - Pouze dva čeští reprezentanti ve skocích na lyžích ze čtyř se dokázali probojovat ze čtvrteční olympijské kvalifikace do sobotního hlavního závodu na středním můstku. Konkrétně Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek se zařadili nakonec mezi sedm vyřazených z této kvalifikace, která se tedy konala ještě den před oficiálním záhajením 23. Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu a které se zúčastnilo celkem 57 závodníků. Naopak těmi Čechy, kterým se podařilo do zmiňovaného sobotního závodu postoupit, jsou loňský juniorský světový šampion Viktor Polášek a také Roman Koudelka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Roman Koudelka
doporučujeme

Ani jeden z těchto postoupivších Čechů však nemůže zářit radostí a opět tak jen potvrdili, že se českému skoku v současnosti vůbec nedaří. Pokud jde o zmiňovaného Viktora Poláška ten do závodu z kvalifikace postoupil pouze s odřenýma ušima, nejlépe se z Čechů umístil Roman Koudelka, ale ani on určitě nebyl ze 24. pozice nijak zvlášť odvázaný, přestože čtvrteční výkon řadil mezi ty jeho povedenější v jeho aktuální formě. „Sice to není to, co bych chtěl před sezónou, ale na tu bídu, kterou letos předvádím, to vůbec špatný nebylo," řekl konkrétně Koudelka po kvalifkaci, ve které předvedl skok daleký 97,5 metru.

Zbylí dva Češi, kteří tedy nakonec nepostoupili, tedy Štursa s Kožíškem, dokázali porazit pouze dva Estonce společně s outsiderem z Turecka. To na nějaký veliký úspěch skutečně nemohlo v žádném případě stačit. „Už ani v tréninku neskáču dobře jako na začátku zimy. Stojí to za hov... i v tréninku, nedá se nic očekávat. Prostě se v tom hrabeme," uvedl po kvalifikaci sklesle Štursa, který tak letos nemůže stále navázat na minulou sezónu, ve které zazářil třeba umístěním v první desítce v rámci Světového poháru.

A protože se mu v předešlých trénincích v jihokorejském Pchjongčchangu příliš nevedlo, nakonec ho těsný postup přeci jenom těšil a bylo vidět, že mu spadl velký kámen ze srdce. „Spadl mi obrovský kámen ze srdce. V tréninku jsem skákal hodně v křeči, před kvalifikací jsem byl nervózní, ale dokázal jsem skákat uvolněněji, což je základ úspěchu, na kterém musím v sobotu stavět," plánuje si nyní.

Dodejme, že vítězem kvalifikace se stal německý reprezentant Andreas Wellinger, jenž ji vyhrál se skokem dlouhým 103 metrů.

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2018 V PCHJONGČCHANGU (8.2.2018):

Skoky na lyžích - kvalifikace na středním můstku:

1. Wellinger (Něm.) 133,5 b. (103 m)
2. Stoch (Pol.) 131,7 (104)
3. Kubacki (Pol.) 129,6 (104,5)

...

24. Koudelka (ČR) 114,5 (97,5)
47. Polášek (ČR) 90,1 (88) - postoupili
53. Štursa (ČR) 81,5 (83,5) - nepostoupil
54. Kožíšek (ČR) 80,6 (81) - nepostoupil

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama